DOLAR 15,4955 0.05%
EURO 16,1373 -0.01%
ALTIN 901,740,05
BITCOIN 4816014,54%
İstanbul
20°

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Savunma Sanayii Başkanlığı mülakat sınavı ile kamu personel alımı

Savunma Sanayii Başkanlığı mülakat sınavı ile kamu personel alımı

Askeri alım ilanları kapsamında açıklanmış olan bilgilerde Savunma Sanayii Başkanlığı bünyesinde Genel İdare Hizmetleri sınıfından 7 nci derece kadrolara atanmak üzere mülakat sınavı ile 10 Savunma Sanayii Uzman Yardımcısı alımı yapacaktır.

ABONE OL
9 Şubat 2022 06:31
Savunma Sanayii Başkanlığı mülakat sınavı ile kamu personel alımı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Savunma Sanayii Başkanlığı mülakat sınavı ile kamu personel alımı kapsamında 10 Savunma Sanayii Uzman Yardımcısı alımı ilanı için başvru yapacak olan kişilerin gerekli şartları taşımaları gerekiyor.

Savunma Sanayii Başkanlığı uzman yardımcısı alımı başvuru şartları

En az dört yıllık lisans eğitimi veren ilan metninde yer alan öğrenim bölümlerinden veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt içindeki veya yurt dışındaki öğretim kurumlarının ilgili bölümlerinden mezun olmaları ve görevlerini yapmalarına engel bir sağlık sorunlarının olmaması gerekiyor.

Sınavın yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibariyle 35 (otuz beş) yaşını doldurmamış olmaları (01.01.1987 ve daha sonra doğmuş olanlar başvurabilir) ve sahtecilik, ihaleye fesat karıştırma gibi suçlar işlememiş olmaları gerekiyor.

2020 ve 2021 yıllarında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından ilan metninde yer alan öğrenim bölümlerine karşılık gelen puan türlerinden 85 (seksen beş) ve üzeri puan almış olmaları ve devletin güvenliğine karşı suçlar işlenmemiş olması gerekiyor.

Öğrenim dallarına göre ilanda kontenjan bilgisi belirtilen bölümlerin her biri için başvuruda bulunan adaylardan KPSS sonuçlarına göre en yüksek puana sahip olandan başlanarak atama yapılacak kadro sayısının dört katına kadar aday (son sıradaki adayla aynı puanı alanlar dâhil) giriş sınavına çağrılacaktır ve herhangi bir adli sicil kaydının bulunmaması gerekiyor.

Sınava katılmak üzere isimleri ilan edilen adaylardan, daha sonra sınava katılma şartlarını taşımadığı tespit edilenler giriş sınavına alınmayacaktır ve kamusal haklardan mahrum olunmaması gerekiyor.

Savunma Sanayii Başkanlığı personel alımı başvuru bilgileri

Kamu personel alımı son başvuru tarihi 22.03.2022 olarak açıklandı.

Başvurular aşağıda bulunan link üstünden yapılacaktır.

www.ssb.gov.tr

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP