DOLAR 15,4955 0.05%
EURO 16,1373 -0.01%
ALTIN 901,740,05
BITCOIN 4816014,54%
İstanbul
20°

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Sağlık Bakanlığı İşçi Alımı 2022 İŞKUR 10 Bin Personel Alımları

Sağlık Bakanlığı İşçi Alımı 2022 İŞKUR 10 Bin Personel Alımları

Sağlık bakanlığı işçi alımı kapsamında açıklanmış olan güncel iş ilanları ile İŞKUR üzerinden 10 bin işçi alımı, güvenlik alımı, şoför alımı ve temizlik personeli alımı yapacak.

ABONE OL
15 Mart 2022 09:28
Sağlık Bakanlığı İşçi Alımı 2022 İŞKUR 10 Bin Personel Alımları
2

BEĞENDİM

ABONE OL

Sağlık Bakanlığı İşçi Alımı İŞKUR Üzerinden Yapılacak

Sağlık bakanlığı işçi alımı İŞKUR ilanları ile birlikte Türkiye genelinde merkez ve taşra birimlerinde daimi olarak istihdam edilmek üzere 10 bin sürekli işçi alımı, güvenlik alımı, şoför alımı ve temizlik personeli alımı yapacağını açıkladı.

Sağlık Bakanlığı İşçi Alımı İŞKUR Başvuru Şartları Nelerdir?

Sağlık bakanlığı işçi alımı için iş başvurusu yapacakların kamu kurum ve kuruluşlarının özel kanunlarında yer alan özel şartları taşımak ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.

2527 sayılı Kanun hükümleri saklı kalmak kaydı ile 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinin (1), (4), (6) ve (7) numaralı alt bentlerinde belirtilen şartlarını taşımak ve herhangi bir sigortalı işte çalışmıyor olmak.

Hastane işçi alımı ilanları için başvuru düzenlemek isteyenlerin en az 18 yaşında olması ve herhangi bir adli sicil kaydının bulunmaması gerekiyor.

İlan tarihi itibariyle 40 yaşını doldurmamış olmak (15 Mart 1982 ve daha sonraki doğumlular başvuru yapabilecektir) ve emeklilik, yaşlılık veya malullük adı altında herhangi bir ödeme almıyor olmak.

Başvurulan meslek için belirlenen bir okuldan (bölümden/programdan) son başvuru tarihi itibariyle mezun olmak ve istenilen diğer sertifika/belgelere son başvuru tarihi itibariyle sahip olmak ve kamusal haklardan mahrum olunmaması gerekiyor.

Görevini devamlı yapmasına engel olacak bedenen, aklen ve ruhen sağlık problemi olmadığını belgelemek (Atanmaya hak kazanan adaylardan istenecektir) ve askerlik görevleri ile ilgili olarak ilişkilerinin bulunmaması gerekiyor.

İlginizi Çekebilir:  İzmir Urla Belediyesi Bekçi Alımı

İşe göndermede öncelik hakkına sahip olan adaylardan anılan Yönetmeliğin 5 inci maddesinin birinci fıkrasında belirtilen öncelikli durumlarını gösterir belgeye sahip olmak ve sahtecilik, ihaleye fesat karıştırma gibi suçlar işlememiş olmaları gerekiyor.

7315 sayılı Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Kanunu hükümleri gereğince arşiv araştırması sonucuna göre atama işlemi yönünden bir engeli bulunmamak ve devletin güvenliğine karşı suçlar işlenmemiş olması gerekiyor.

 

Sağlık Bakanlığı İşçi Alımı

Sağlık Bakanlığı İşçi Alımı 2022

Sağlık Bakanlığı Sürekli İşçi Alımı Başvuru Bilgileri Nedir?

Son başvuru tarihi 21.3.2022 olarak açıklandı.

İş başvurusu yapmak isteyen adayların aşağıda bulunan link üzerinden online başvuru yapmaları gerekiyor.

iskur.gov.tr

kamupersonelialimi.net haberidir.

En az 10 karakter gerekli
Tüm Yorumlar (1)
  • Onur Gümüş

    Hastaneye temizlik görevlisi için nerden başvuru yapmam lazım yordimci olurmusunuz


HIZLI YORUM YAP