DOLAR 15,4955 0.05%
EURO 16,1373 -0.01%
ALTIN 901,740,05
BITCOIN 4816014,54%
İstanbul
20°

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Kültür Ve Turizm Bakanlığı Güvenlik Görevlisi Ve Personel Alımı

Kültür Ve Turizm Bakanlığı Güvenlik Görevlisi Ve Personel Alımı

Kültür Ve Turizm Bakanlığı güncel olarak yayınladığı kamu personeli alımı 2022 ilanları ile birlikte kendi bünyesinde görevlendirilmek üzere 2020 KPSS (B) grubu puan sıralaması esas alınmak suretiyle, yazılı ve sözlü sınav yapılmaksızın 6 Avukat, 4 Çocuk Gelişimcisi, 127 Koruma ve Güvenlik Görevlisi olmak üzere toplam 137 sözleşmeli personel alımı yapılacaktır.

ABONE OL
31 Mart 2022 14:24
Kültür Ve Turizm Bakanlığı Güvenlik Görevlisi Ve Personel Alımı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kültür Ve Turizm Bakanlığı Personel Alımı İlanları Açıklandı

Kültür Ve Turizm Bakanlığı resmi olarak son dakika kamu personel alımı ilanları ile açıkladığı duyurular kapsamında birimlerinde istihdam edilmek üzere 2020 KPSS (B) grubu puan sıralaması esas alınmak suretiyle, yazılı ve sözlü sınav yapılmaksızın 6 Avukat, 4 Çocuk Gelişimcisi, 127 Koruma ve Güvenlik Görevlisi olmak üzere toplam 137 sözleşmeli personel alımı gerçekleştirecektir.

Kültür Ve Turizm Bakanlığı Güvenlik Görevlisi ve Personel Alımı Başvuru Şartları

Kültür ve Turizm bakanlığı güvenlik alımı için iş başvurusu yapacak olan adayların herhangi bir ön lisans programından mezun olması, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, 2020 KPSS (B) grubu sınavından P93 puan türünde en az 55 puan almış olmak ve 35 (otuz beş) yaşını doldurmamış olması gerekiyor.

Çocuk gelişimcisi alımı ilanları için başvuru yapacak olanların Yükseköğretim kurumlarının Çocuk Gelişimi ve Eğitimi, Çocuk Gelişimi veya Çocuk Sağlığı ve Gelişimi lisans programlarının herhangi birinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen yurt dışındaki öğretim kurumlarından mezun olmak ve herhangi bir sigortalı işte çalışmıyor olmak.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 2020 yılında yapılan, Kamu Personeli Seçme Sınavının KPSS (B) Grubu KPSSP3 puan türünden asgari 70 ve daha yukarı puan almak ve herhangi bir adli sicil kaydının bulunmaması gerekiyor.

Avukat alımı için adayların En az 4 (dört) yıllık lisans eğitimi veren veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt içindeki veya yurt dışındaki yüksek öğretim kurumlarının Hukuk Fakültesinden mezun olmak ve kamusal haklardan mahrum olunmaması gerekiyor.

İlginizi Çekebilir:  İstanbul Belediyesi İETT Otobüs Şoförü Alımı 2022

Avukatlık ruhsatına sahip olmak ve askerlik görevleri ile ilgili olarak ilişkilerinin bulunmaması gerekiyor.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 2020 yılında yapılan, Kamu Personeli Seçme Sınavının KPSS (B) Grubu için KPSSP3 puan türünden asgari 70 ve daha yukarı puan almak kaydıyla, müracaat edenlerin en yüksek puandan başlanarak sıralanması neticesinde alınacak sözleşmeli personel sayısı kadar aday arasına girmek ve görevlerini yapmalarına engel bir sağlık sorunlarının olmaması gerekiyor.

 

Kültür Ve Turizm Bakanlığı

Kültür Ve Turizm Bakanlığı güvenlik

Kültür Ve Turizm Bakanlığı Personel Alımı Başvuru Bilgileri

İş başvuru tarihi 11.04.20222 tarihinde başlayacaktır.

Son başvuru tarihi 25.04.2022 olarak açıklanmıştır.

İş başvurusu yapmak isteyenler, aşağıda bulunan internet sitesi üzerinden online yapılacaktır.

Başvuru Yapmak İçin Tıklayınız

Başvuru Kılavuzunu İncelemek İçin Tıklayınız

kamupersonelialimi.net haberidir.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP