DOLAR 15,4955 0.05%
EURO 16,1373 -0.01%
ALTIN 901,740,05
BITCOIN 4816014,54%
İstanbul
20°

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Esnaflar Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Taleplerini sundu

Esnaflar Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Taleplerini sundu

Türkiye genelinde bulunan Restoran ve kafelerin durumu ile ilgili olarak ilk bakanlar toplantısında görüşeleceğini açıklayan sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan'a esnaflardan 6 maddelik talep listesi geldi.

ABONE OL
9 Şubat 2022 05:46
Esnaflar Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Taleplerini sundu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Esnaflar Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Taleplerini sundu

Türkiye genelinde bulunan Restoran ve kafelerin durumu ile ilgili olarak ilk bakanlar toplantısında görüşeleceğini açıklayan sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan’a esnaflardan 6 maddelik talep listesi geldi.

Türkiye Esnaf ve Sanatkârlar Konfederasyonu başkanı sayın Bendevi Palandöken, önceki gün sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından İstanbul Vahdettin Köşkü’nde kabul edildi ve görüşüldü.

Sayın Bendevi Palandöken, yapmış olduğu yazılı açıklamalarda, yapılan görüşmenin çok olumlu bir havada geçmiş olduğunu açıklarken sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan’a korona virüs nedeni ile 6 maddeden oluşan bir dosya sunduğunu belirtti.

KREDİLER KONUSU

Sunduğu dosya içeriği hakkında bilgi veren Palandöken, salgın nedeniyle işleri ve/veya işletmesi zarar görenlerin, Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri aracılığı ile kullandıkları ve ödeyemedikleri kredi taksitlerinin bir yıl süre ile faizsiz ertelenmesini, kredi kullanamayan esnaf ve sanatkarlara da en az 1 yıl ödemesiz faizsiz kredi desteği sağlanmasını talep ettiklerini belirtti.

Palandöken, dosyadaki diğer maddeleri şöyle sıraladı:

KİRA DESTEĞİ KONUSU

Esnaf ve sanatkarlarımıza sağlanan doğrudan nakit ve kira desteği kapsamı genişletilerek devam ettirilmelidir.

FATURALAR KONUSU

Sosyal güvenlik prim ödemeleri ile vergi, elektrik, su, doğalgaz fatura bedelleri bir yıl süre ile faizsiz ertelenmelidir.

HES KODU İLE GİRİŞ KONUSU

Kısıtlamalar nedeniyle faaliyetleri durdurulan kahvehane, kıraathane, internet, kafe, kır bahçesi, elektronik oyun salonları, bilardo salonları ve halı saha işletmecileri ile hizmetleri yalnızca paket servisi ile sınırlandırılan restoran, lokanta, pastane, kafe, kafeterya gibi işletmelere müşteriler için HES kodu zorunluluğu getirilerek faaliyetlerinin başlamasına olanak sağlanmalıdır.

İlginizi Çekebilir:  Mersin Belediyesi 180 Plaj Görevlisi Alımı

TİCARİ ARAÇLAR KONUSU

Ticari araçlar için indirimli akaryakıt imkanı sağlanmalıdır.

SİGORTA PRİM BORCU KONUSU

Sigorta prim borcu bulunan esnaf ve sanatkarlarımızın sağlık hizmetlerinden yararlanabilmelerine imkan sağlayan uygulama 1 yıl süreyle uzatılarak devam ettirilmelidir.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP