DOLAR 15,4955 0.05%
EURO 16,1373 -0.01%
ALTIN 901,740,05
BITCOIN 4816014,54%
İstanbul
20°

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu BDDK Personel Alımı

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu BDDK Personel Alımı

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu BDDK için yayınlanmış olan kamu personeli alımı duyurusu bilgilerinde, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu BDDK bünyesinde çalıştırılmak üzere Bankacılık Uzman Yardımcısı alımı yapılacağı açıklandı.

ABONE OL
3 Mayıs 2022 18:16
Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu BDDK Personel Alımı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu BDDK Personel Alımı Duyurusu

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu BDDK için açıklanmış bulunan kamu personeli alımı duyurusu ile birlikte Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu BDDK birimlerinde çalıştırılmak üzere Bankacılık Uzman Yardımcısı alımı yapılacağı bildirildi.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu BDDK Personel Alımı Başvuru Şartları

2004 sayılı İcra ve İflas Kanunu hükümlerine göre müflis olmaması, konkordato ilân etmiş olmaması, uzlaşma suretiyle yeniden yapılandırma başvurusunun tasdik edilmiş olmaması ya da hakkında iflasın ertelenmesi kararı verilmiş olmaması ve askerlik görevleri ile ilgili olarak ilişkilerinin bulunmaması gerekiyor.

5411 sayılı Bankacılık Kanunu’nun 71’inci maddesi uygulanan bankalarda veya bu Kanun’un yürürlüğe girmesinden önce Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonuna (Fon) devredilmiş olan bankalarda nitelikli paya sahip olmaması veya kontrolü elinde bulundurmaması ve görevlerini yapmalarına engel bir sağlık sorunlarının olmaması gerekiyor.

Tasfiyeye tâbi tutulan bankerler ile iradî tasfiye haricinde tasfiyeye tâbi tutulan finansal kuruluşlarda elinde fon bulundurmaması ve sahtecilik, ihaleye fesat karıştırma gibi suçlar işlememiş olmaları gerekiyor.

Fona intikalinden veya bankacılık yapma ve mevduat ve katılım fonu kabul etme izin ve yetkileri kaldırılmadan önce nitelikli paya sahip olmaması veya kontrolü elinde bulundurmaması ve devletin güvenliğine karşı suçlar işlenmemiş olması gerekiyor.

5411 sayılı Bankacılık Kanunu’nun 26’ncı maddesinde yer alan “Bu Kanun’un 8’inci maddesinin birinci fıkrasının (a), (b), (c) ve (d) bentlerinde belirtilen şartları taşımayan kişiler, bankalarda genel müdür, genel müdür yardımcısı veya imza yetkisini haiz görevli olarak çalıştırılamazlar ve herhangi bir adli sicil kaydının bulunmaması gerekiyor.

 

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu BDDK Personel Alımı

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu BDDK Personel Alımı

 

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu BDDK Personel Alımı Başvuru Bilgileri

Son başvuru tarihi 16.05.2022 olarak açıklanmıştır.

İş başvurusu yapmak isteyenler aşağıda bulunan adrese başvuru yapmaları gerekiyor.

Başvuru Yapmak İçin Tıklayınız

Başvuru Kılavuzu İçin Tıklayınız

kamupersonelialimi.net haberidir.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP