DOLAR 15,4955 0.05%
EURO 16,1373 -0.01%
ALTIN 901,740,05
BITCOIN 4816014,54%
İstanbul
20°

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Adalet Bakanlığı 2022 Aşçı, Temizlik Personeli, Şoför ve Güvenlik Alımı

Adalet Bakanlığı 2022 Aşçı, Temizlik Personeli, Şoför ve Güvenlik Alımı

Adalet Bakanlığı 2022 yılı itibari ile yayınladığı kamu personel alımı ilanları ile kendi bünyesine aşçı alımı, temizlik personeli alımı, Şoför alımı, hizmetli alımı ve güvenlik alımı yapacaktır.

ABONE OL
1 Mart 2022 23:32
Adalet Bakanlığı 2022 Aşçı, Temizlik Personeli, Şoför ve Güvenlik Alımı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Adalet Bakanlığı 2022 Yılı İlanları

Adalet Bakanlığı 2022 yılı ilanları yayınlandı. Yayınlanmış olan Adalet Bakanlığı 2022 yılı ilanları kapsamında bakanlık bünyesinde daimi kadroda çalıştırılmak üzere aşçı alımı, temizlik personeli alımı, hizmetli alımı şoför alımı ve güvenlik alımı yapacaktır.

Adalet Bakanlığı 2022 Personel Alımı Başvuru Şartları Nelerdir?

Aşçı alımı ilanları için Ortaöğretim veya yükseköğrenim kurumlarının aşçılık veya dengi bölümü mezunu olmak. (Bu bentte sayılan öğretim kurumlarından mezun olanlardan ayrıca, aşçılık sertifikası, ustalık belgesi veya dengi sertifika istenmeyecektir. Ortaöğretim veya yükseköğrenim kurumlarının aşçılık veya dengi bölümü mezunu olmak. (Bu bentte sayılan öğretim kurumlarından mezun olanlardan ayrıca, aşçılık sertifikası, ustalık belgesi veya dengi sertifika istenmeyecektir.) ve herhangi bir adli sicil kaydının bulunmaması gerekiyor.

En az lise veya dengi okul mezunu olup, halk eğitim müdürlükleri ile diğer resmî kurum veya kuruluşlarca düzenlenen kurslardan verilen Milli Eğitim Bakanlığının aşçılık mesleği için belirlediği kriterlere uygun aşçılık sertifikası, ustalık belgesi veya dengi sertifikaya sahip olmak ve kamusal haklardan mahrum olunmaması gerekiyor.

Temizlik personeli alımı için En az lise veya dengi okul mezunu olmak, askerlik görevleri ile ilgili olarak ilişkilerinin bulunmaması ve Halk eğitim müdürlüklerinden veya diğer resmî kurum veya kuruluşlardan alınan “doğalgaz yakıtlı kalorifer ateşçisi” sertifikasına sahip olmak.

Şoför alımı için E sınıfı sürücü belgesine sahip olmak (ya da Karayolları Trafik Yönetmeliğinde 17/04/2015 tarihli ve 29329 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan değişiklik ile 01 Ocak 2016 tarihi itibarıyla yeni tip D sınıfı sürücü belgesine sahip olmak), görevlerini yapmalarına engel bir sağlık sorunlarının olmaması ve lise mezunu olmak gerekiyor.

Güvenlik alımı için en az lise veya dengi okul mezunu olmak, devletin güvenliğine karşı suçlar işlenmemiş olması ve Son başvuru tarihi itibarıyla geçerlilik süresi dolmamış özel güvenlik görevlisi kimlik kartına (silahlı ibareli) sahip olmak gerekiyor.

Adalet Bakanlığı Personel Alımı Başvuru Bilgileri

Kamu personel alımı iş ilanları başvurusu 17.03.2022 tarihinde son bulacaktır.

Başvuru işlemleri için aşağıda yazılı olan internet sitesi üzerinden işlem yapılması gerekmekte.

Başvuru Yapmak İçin Tıklayınız

Başvuru Kılavuzunu İncelemek İçin Tıklayınız

 

Adalet Bakanlığı 2022

Adalet Bakanlığı 2022 ilan

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP