DOLAR 15,4955 0.05%
EURO 16,1373 -0.01%
ALTIN 901,740,05
BITCOIN 4816014,54%
İstanbul
20°

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

SSK Birikmiş Paramı Almak İstiyorum, Nasıl Alabilirim?

SSK Birikmiş Paramı Almak İstiyorum, Nasıl Alabilirim?

SSK birikmiş paramı almak istiyorum, nasıl alabilirim? Sorusu son zamanlarda sıklıkla sorulur. SSK birikmiş parayı almak için ilgili yerlere başvurulması gerekir.

ABONE OL
9 Şubat 2022 06:36
SSK Birikmiş Paramı Almak İstiyorum, Nasıl Alabilirim?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

SSK birikmiş paramı almak istiyorum, nasıl alabilirim? Sorusu son zamanların en çok merak edilen soruları arasında yer alıyor. Bazı kişilerin SSK primleri emekli olmak için yetersiz kalıyor.

Bu tarz durumlarda ise sıklıkla SSK birikmiş olan paranın geri alınması gerekir.

Genel olarak SSK birik para alma işlemleri günümüzde oldukça basittir. Sosyal Sigortalar Kurumuna başvuru yapılır. Dilekçe ile başvuru işlemleri sağlanır.

Dilekçede neden birikmiş paranın geri alınması gerektiği resmi bir dil ile anlatılır. Tüm Sosyal Güvenlik Kurum şubelerine dilekçe ile ssk birikmiş paraların alınması işlemleri sağlanabilir.

SSK Birikmiş Parayı Almak İçin Gerekli Koşullar Nelerdir?

Sosyal sigortalar kurumu genel olarak ssk birik olan paranın alınması belli başlı şartları oluşturmuştur. Her başvuru yapan kişinin başvuru SSK tarafından onay gelmez.

Gerekli koşulları sağlayan kişilerin SSK birikmiş olan paraları geri ödenir. Genel olarak SSK birikmiş parayı almak için şartlar listesinde şunlar yer alır;

Kadınlarda 58, erkeklerde 60 yaş altında olanların ssk birikmiş paraları ödenmez.

SSK priminin yatırıldığı türe göre hesaplama işlemleri sağlanır.

Belirli bir süre çalışılması gerekir.

Ssk geri prim ödeme hesaplaması 4A üzerinden olanlar için yüzde 14 olarak hesaplar. 4B üzerinden olanlar için ise; yüzde 20 üzerinden hesaplar.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP