DOLAR 15,4955 0.05%
EURO 16,1373 -0.01%
ALTIN 901,740,05
BITCOIN 4816014,54%
İstanbul
20°

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

SGK Prim ve Borç Ödeme İşlemleri Nasıl Yapılır?

SGK Prim ve Borç Ödeme İşlemleri Nasıl Yapılır?

SGK prim ödeme işlemleri için kişilerin tercih edebileceği birden fazla yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemler aracılığıyla prim ve borç ödemeleri yapılabilir.

ABONE OL
9 Şubat 2022 06:45
SGK Prim ve Borç Ödeme İşlemleri Nasıl Yapılır?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

SGK prim ödeme işlemleri iş verenlerin çalıştırdıkları sigortalı kişiler için her ay ödemeleri gereken primdir. Kişilerin SGK prim ve borç ödemelerini yapabilmeleri için birden fazla yöntem bulunur.

Bu yöntemler arasında banka aracılığı ile kredi kartı ile ödeme internet bankacılığı ile ödeme ATM’lerden ödeme, şubelerden ödeme ya da müşteri hizmetleri ile iletişime geçerek telefon yoluyla ödeme bulunur.

SGK prim ve borç ödeme yöntemleri arasından tercih edeceğiniz yönteme göre ödeme işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

SGK borç ödemeleri ne zaman yapılır?

İş veren her sigortalı çalışanı için ödemesi gereken prim borcunu prim borcunun ait olduğu ayı takip eden diğer ayın son günü ne kadar anlaşmalı SGK bankalarından ya da PTT vasıtası ile ayrıca internet üzerinden e-SGK aracılığı ile ödeyebilir.

Kredi Kartı ile Prim Ödeme

Kredi kartı ile SGK ödemesi yapmak mümkündür. Kişilerin bu işlemi gerçekleştirebilmeleri için bankaları ile iletişime geçmeleri gerekir.

İnternet bankacılığı banka şubeleri kredi kartı ile ödeme yapabilmeleri için hizmet verir. Bunun yanı sıra kişiler kredi kartlarını SGK prim ödemesi için düzenli ödeme talimatı verebilirler.

Kredi kartı limitinin %100’ü prim ödemeleri için kullanılabilir. Bu sistem SGK primlerinin ödenmesi için oldukça pratiktir.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP