DOLAR 15,4955 0.05%
EURO 16,1373 -0.01%
ALTIN 901,740,05
BITCOIN 4816014,54%
İstanbul
20°

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

SGK Fizik Tedavi Masraflarını Karşılıyor Mu?

SGK Fizik Tedavi Masraflarını Karşılıyor Mu?

SGK'nın fizik tedavi masraflarını karşılaması, fizik tedavi karşılama şartları nelerdir, fizik tedavi masraflarını karşılama durumu.

ABONE OL
22 Mayıs 2022 20:41
SGK Fizik Tedavi Masraflarını Karşılıyor Mu?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

SGK’nın fizik tedavi masrafını karşılıyor mu, belirli şartlar çerçevesinde olmaktadır. Belirlenen şartları yerine getiren hastaların fizik tedavi masrafları SGk tarafından karşılanmaktadır.

SGK’nın fizik tedavi masrafını karşılaması, sonuç olarak hastaların hem devlet hem de özel hastanelerde ücretsiz fizik tedavi görmeleri sağlanmaktadır.

SGk Fizik Tedavi Masrafını Karşılama Şartları Nelerdir?

SGK fizik tedavi masrafını karşılama, SGK’nın fizik tedavi yönetmeliği kapsamında tedavi ücretleri Sağlık Uygulama Tebliği’ne göre belirlenmektedir.

Özel hastanelerin de fizik tedavi kapsamında devletle anlaşmaları bulunmaktadır. Hastalar kurumdan sağlık raporu alırsa ve gerekli koşullar da sağlanırsa tedavi masrafları devlet tarafından karşılanır.

SGk Fizik Tedavi Masrafını Karşılamadığı Kişiler Kimlerdir?

SGK’nın fizik tedavi ücretini karşılamadığı hastalar, sigortasız özel hastanedeki fizik tedavilerini, yeşil kartı olmayan bireylerin masraflarını, GSS prim borcu olanların fizik tedavilerini SGk karşılamaz.bireyin raporu bitmişse de raporu güncellenene kadar özel hastanelerdeki tedavi masrafları SGk tarafından karşılanmaz.

SGK Evde Fizik Tedavi Ücretini Karşılar Mı?

SGK’nın evde yapılan fizik tedavi masraflarını karşılaması gibi bir durum söz konusu değildir. Çünkü evde yapılacak olan fizik tedavi uygulaması özel tedavi olarak sayılmaktadır.

SGk evde fizik tedavi ücreti, sadece evden çıkamayacak durumda olan hastaların sağlık raporu ile belgelenen hastalar için geçerlidir.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP