DOLAR 15,4955 0.05%
EURO 16,1373 -0.01%
ALTIN 901,740,05
BITCOIN 4816014,54%
İstanbul
20°

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

KOSGEB Engelli Desteği Nedir? Nasıl Alınır?

KOSGEB Engelli Desteği Nedir? Nasıl Alınır?

KOSGEB Türkiye’de faaliyet gösteren orta ve küçük işletmelere çeşitli destekler sunan bir kamu kurumudur ve bu destekler arasında engelli desteği yer almaktadır.

ABONE OL
9 Şubat 2022 06:30
KOSGEB Engelli Desteği Nedir? Nasıl Alınır?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Engelli desteği KOSGEB tarafından verilen teşvik edici yardımlardan biridir. KOSGEB kuruluş amacı olarak Türkiye’de faaliyet gösteren orta ve büyük çaplı işletmelere çeşitli destekler vermektedir.

Bu desteklerin içerisinde engelli kişilerin iş alanına girebilmeleri ve istihdam alanından faydalanabilmeleri için KOSGEB engelli desteği projesi de bulunmaktadır.

KOSGEB Türkiye ekonomisinin güçlenmesi adına bu işletmelere destek sağlamaktadır. Ancak verilen desteklerin bazı çerçevelerde gerçekleşmesi gerekmektedir.

KOSGEB Engelli Desteği Şartları

KOSGEB’in sağladığı engelli desteği başvuru işlemleri için bazı kriterler bulunmaktadır. Kişiler ancak bu kritere sahip olduklarında bu destek için başvuru yapabilirler.

Bunlardan ilki ve neredeyse ene önemli olanı kişinin sahip olduğu engel oranının %40 olmasıdır. Bu desteğin amacı engele sahip bireylerin kendi iş yerlerini açabilmeleri konusunda teşvik yaratmaktır.

KOSGEB engelli desteğine nasıl başvurulur? KOSGEB engelli yardımı alınabilmesi için yerine getirilmesi gereken bazı şartlar vardır.

Öncelikle kişinin engel durumunu yetkili kurumlardan alınan belge ile ispatlaması gerekmektedir. Bunun dışında mutlaka girişimcilik belgesine sahip olması da aranan başvuru şartlarından biridir.

Girişimcilik belgesi olmayan hiçbir birey engel durumu ne olursa olsun KOSGEB engelli desteğine başvuru yapamamaktadır.

Gereken evrakların toplanmasının ardından yapılan başvuru neticesinde ödemeler bankalar tarafından yapılmaktadır.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP