DOLAR 15,4955 0.05%
EURO 16,1373 -0.01%
ALTIN 901,740,05
BITCOIN 4816014,54%
İstanbul
20°

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

İşveren SSK Yapılandırma İnternetten Nasıl Başvurulur?

İşveren SSK Yapılandırma İnternetten Nasıl Başvurulur?

İşveren SSK Yapılandırmasına internetten nasıl başvurulur, başvuru şartları nelerdir, başvuru ve başvuru sonrası süreç nasıl devam eder.

ABONE OL
22 Mart 2022 16:16
İşveren SSK Yapılandırma İnternetten Nasıl Başvurulur?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İşveren SSK Yapılandırma Kanunu 9 Haziran 2021 tarihinde yürürlüğe giren bir kanundur. ‘Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması Hakkında Kanun’ olarak geçer.

Sigorta primleri, Genel Sağlık Sigortası Primleri, İşsizlik sigorta primleri, İş kazası, meslek hastalığı veya malullük sonucunda doğan rücu alacakları, Yersiz ödenen gelir ve aylıklardan doğan alacaklar, Bağ-Kur sigortalılarının daha önce durdurulan hizmet sürelerinin ihyası halinde doğan alacaklar, İsteğe Bağlı ve Topluluk sigortası primleri gibi hizmetler yapılandırma kapsamına alınmaktadır.

Ödemeler için 6, 9, 12 ve 18 taksit seçeneği ile ödeme imkanı sağlanmaktadır. Örneğin 18 ay taksit seçeneğini seçen bir kişi borcunu 36 ayda öder.

Nasıl Başvurulur?

7326 Sayılı Yapılandırma İşlemleri’ne başvurmak için SGK İşveren Sistemine giriş yapmak gerekmektedir.

7326 sayılı Yapılandırma İşlemleri başlığına tıkladıktan sonra ekranda bulunan Başvuru İşlemleri sekmesine tıklamak gerekir.

Daha sonra açılan sayfada doldurulması gereken gerekli bilgileri doldurup yapılandırma başvurusunda bulunmak istediğiniz borç türünü seçmeniz gerekir.

Tüm kısımları doldurduktan sonra Başvuru Yap kısmına tıklamak gerekir. Hepsi bittikten sonra sistemde başvuru formu oluşturulur.

Borç Bilgileri kısmından yapılandırma kapsamında alabileceğiniz borçları görebilirsiniz.

Başvuru işlemleri bittikten sonra Ödeme Plan Bilgileri bölümünden yapılandırma kapsamında alınan borçlar için Ödeme Planını görebilirsiniz.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP