DOLAR 15,4955 0.05%
EURO 16,1373 -0.01%
ALTIN 901,740,05
BITCOIN 4816014,54%
İstanbul
20°

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

İstifa Eden Memurlar Dışarıdan Emekli Olabilir mi?

İstifa Eden Memurlar Dışarıdan Emekli Olabilir mi?

Daha çok istifa eden memurların merak ettiği bir konu olan istifa eden memurlar dışardan emekli olabilir mi sorusu birçok kişi tarafından merak ediliyor.

ABONE OL
13 Mart 2022 18:20
İstifa Eden Memurlar Dışarıdan Emekli Olabilir mi?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İstifa eden memurlar dışardan emekli olabilir mi sorusuna bakacak olursak öncelikle birçok memur belli sebeplerden dolayı memurluktan istifa edebilmektedir.

Böyle bir durumda memurluk sürecinden istifa edenlerin emeklilik durumu merak konusu bu yazımızda bu konu hakkında ki detayları ele alacağız.

Hizmet Süresinin Doldurulması Gerekli

Öncellikle memurluktan dışardan emekli olmak için yapmanız gerekenler arasında 5453 sayılı hükme bağlı bir süreçte aynı zamanda 10 yıllık hizmet sürenizi doldurmanız gerekiyor, burada aynı zamanda herhangi bir yerde olmak üzere sigortalı olarak çalışmamak kaydıyla da dışarıdan primlerini kendilerinin yatırması durumunda emekli olabilir.

Burada aynı zamanda isteğe bağlı olarak da bilinen durumlara bağlı olarak aynı zamanda genel hatlarıyla memurluk durumundan emekli olmak isteyenler burada aynı zamanda prim günlerini de doldurması gerekiyor.

Dışarıdan Memur Emeklisi Olmak İçin Yapılacaklar

• Dışardan memur emeklisi olmak için yapılması gerekenler için aşağıdaki durumlar söz konusu

• Devlet memurluğundan kendi isteğiniz ile çıkmış olmanız gerekiyor herhangi bir suç ya da durum olmaması lazım

• En az 10 yıllık hizmet süresinin bulunması gerekiyor

• Memurluktan istifa etmeye bağlı olarak bu süreç içinde herhangi bir istifa eden memurlukta emeklilik sürecinde herhangi bir işte çalışmamanız gerekiyor.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP