DOLAR 15,4955 0.05%
EURO 16,1373 -0.01%
ALTIN 901,740,05
BITCOIN 4816014,54%
İstanbul
20°

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

İsteğe Bağlı Sigorta Sorgulaması Nasıl Yapılır?

İsteğe Bağlı Sigorta Sorgulaması Nasıl Yapılır?

İsteğe bağlı sigorta sorgulaması nasıl yapılır, isteğe bağlı sigorta sorgulaması yapmak için nereye başvurulur.

ABONE OL
15 Nisan 2022 23:39
İsteğe Bağlı Sigorta Sorgulaması Nasıl Yapılır?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İsteğe bağlı sigorta sorgulaması, sigorta sorgulaması yapmak için internet sitesi üzerinden giriş yapılmaktadır. Ekrana gelen kimliğimi şimdi doğrula seçeneğine tıklanır.

İşlem açıldıktan sonra TC kimlik numarası ile ve e devlet şifresi yazıldıktan sonra giriş yapılır. Daha sonra 4C isteğe bağlı sigorta sorgula seçeneği üzerinden işleme devam edilir.

İsteğe Bağlı Sigorta Başvurusu Nasıl Yapılır?

Başvuru yapmak için bazı adımlar bulunmaktadır. İsteğe bağlı sigorta başvurusu, belirli internet adresine giriş yapılır. Ardından ekrana gelen isteğe bağlı sigortalık giriş bildirgesi başlığına tıklanır.

İşlem sonrası bilgisayara inen belgenin çıktısı alınır. Daha sonra TC kimlik kartı ve giriş belgesiyle SGK müdürlüğüne gidilir.

İsteğe Bağlı Sigortaya Kimler Başvurabilir?

İsteğe bağlı sigortaya belirli şartlarda kişiler başvurabilir. Ev hanımları, 18 yaşını dolduranlar, part time çalışanlar yaşlılık maaşı almayanlar ve zorunlu sigorta olmayı gerektirmeyecek şeklinde bireyler isteğe bağlı sigorta yaptırma hakkına sahiptirler.

İsteğe Bağlı Bağ-Kur 4/B Sigorta Sorgulaması Nasıl Yapılır?

Bu sigortayı sorgulama yapmak için bazı adımlar izlenmektedir. İnternet adresi üzerinden e devlet ve şifresi girilerek e devlet üzerinden bu bilgilere ulaşabilirsiniz.

İsteğe bağlı bağkur 4/B sigorta sorgulaması, sisteme giriş yapıldıktan sonra E Hizmetler sekmesi üzerinden işlemlerine devam ederler. Daha sonrasında sigorta onayı ve primleri hakkında bilgileri çıkar.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP