DOLAR 15,4955 0.05%
EURO 16,1373 -0.01%
ALTIN 901,740,05
BITCOIN 4816014,54%
İstanbul
20°

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Hangi Kodla Çıkışım Verilirse Kıdem Tazminatı Alabilirim?

Hangi Kodla Çıkışım Verilirse Kıdem Tazminatı Alabilirim?

İşe başlama ve işten ayrılma süreçlerinde genel olarak kişiler tazminat talebinde bulunmak adına bazı bilgilere ihtiyaç duyabilmektedir.

ABONE OL
9 Şubat 2022 04:38
Hangi Kodla Çıkışım Verilirse Kıdem Tazminatı Alabilirim?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kıdem tazminatı alan veya almak isteyen tüm kişiler için belirli bilgilere ihtiyaç duymaktadır. Bu tazminatı almaya hak kazanabilmek için kişilerin işten ayrılırken herhangi bir tazminat talep etme hakkına sahip olmasının engel bir durum teşkil edilmemesi gerekmektedir.

Anlamanın en iyi yolu ise verilen kod üzerinden değerlendirme yapılmasıdır. Tazminat talep etmeden işten çıkarılabilecek tüm kişilerin aynı işe 10 yıl boyunca devam etmesi gerekmektedir.

Hangi kodla çıkışım verilirse kıdem tazminatı alabilirim noktasında merak edilen tüm detaylar kişilere verilmekte ve bu şekilde tazminat hakkına sahip olup olamayacağına dair her türlü bilgi kişilere verilmektedir.

İşten Çıkış Kodu Neden Önemli

Kıdem tazminatı için işten çıkış kodu her zaman önemli olmaktadır. İşten çıkan ya da çıkarılan kişilerin kıdem tazminatı, işsizlik başvurusu ve bunun gibi tüm başvuru işlemlerini gerçekleştirebilmeleri her zaman önemli olmaya devam etmektedir.

Verilen kod sayesinde işveren ve işten çıkartılan kişinin talep hakları belirlenebilmektedir ve bu tazminat hakkına sahip olunamayacağını belirlenebilmektedir. İşten ayrılma ve işten çıkarılma nedeni bu kod sayesinde belirlenebilmektedir.

Kıdem tazminatı alma hakkı her işten çıkan ya da her işine son verilen için uygun değildir. Bunun için SGK üzerinden verilen kod önem arz etmektedir.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP