DOLAR 15,4955 0.05%
EURO 16,1373 -0.01%
ALTIN 901,740,05
BITCOIN 4816014,54%
İstanbul
20°

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Engelli Raporu Kimlere Verilir? Nasıl Hesaplanır?

Engelli Raporu Kimlere Verilir? Nasıl Hesaplanır?

Kişilerin engelli raporu alabilmeleri için belirli bir oranda engele sahip olmaları gerekir çünkü aksi halde rapor talep edilemez.

ABONE OL
9 Şubat 2022 06:36
Engelli Raporu Kimlere Verilir? Nasıl Hesaplanır?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Engelli raporu alınabilmesi için kişilerin engel durumlarıyla alakalı ilgili bölümlerde muayene olmaları gerekmektedir. Kişilerin bu engelli raporunu alabilmeleri için belirlenen ölçülerde belirli hesaplamalar yapılması gerekir.

Engelli raporu hesaplaması kişinin muayene olmasının ardından çıkacak rapor baz alınmaktadır. Engelli raporu almak gündelik hayatta sizlere fayda sağlayacaktır.

Bu sebeple yaşadığınız herhangi bir engel durumunda hastaneye başvurarak bu raporu talep etmeniz gerekir. İşe alımlarda ya da devletten destek talep ettiğiniz durumlarda bu raporu kullanarak işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Kişilerin engelli raporu alabilmeleri için belirli bir oranda engel tespit edilmesi gerekmektedir. Bu rapor yalnızca alanında uzman kişiler tarafından düzenlenebilir.

Engelli Raporu Oran Hesaplama

Engelli raporu için yapılan değerlendirme İşlevsellik Yetiyitimi ve Uluslararası Sınıflandırması ele alınarak yapılmaktadır. Engelli raporu için muayene olabileceğiniz bölümler ortopedi, KBB, nöroloji, ruh ve sinir hastalıkları, genel cerrahi, göz ve iç hastalıklarıdır.

Engelli raporu sorgulama için yine dijital ortamda e-Devlet hesabınız aracılığıyla sorgulama yapabilirsiniz. Engel hesaplama işlemi en büyük oranlı engelin ikinci engel oranıyla çarpılması sonucu elde edilir.

Elde edilen bu sonuç 100 ile bölünür ve ortaya çıkan oran kişiye engelli raporunun verilip verilmeyeceğine dair bilinmesi gereken salt sonucu verir.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP