DOLAR 15,4955 0.05%
EURO 16,1373 -0.01%
ALTIN 901,740,05
BITCOIN 4816014,54%
İstanbul
20°

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Emekli Olamayanlar SGK dan Toptan Ödeme Nasıl Alır?

Emekli Olamayanlar SGK dan Toptan Ödeme Nasıl Alır?

Emekli olmayan sgk için toptan ödeme durumu vardır. Bunun için sgk ile görüşülerek gerekli olan şartlar yerine getirilebilir.

ABONE OL
9 Şubat 2022 06:39
Emekli Olamayanlar SGK dan Toptan Ödeme Nasıl Alır?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

2022 Emekli olmayan sgk için öncelikle doğrudan sgk ya başvuru yapılması gerekmektedir. Sgk ya başvuru yapıldıktan sonra gerekli şartlar bizzat onlar tarafından dile getirilir.

Bunun için öncelikle kişinin toptan çalıştığı sürelere bakılır. Yani burada sigorta üzerinden emekli olmak için belli bir süre çalışılması gerekmektedir.

Eğer çalışma süresi dolmazsa o zaman kişinin karşına yaş sınırı çıkar. Kişi yaş sınırını doldurmuş ise borçlu kaldığı kısmı devlete öder. Böylece emekli olmaya hak kazanır.

Emeklilik için Süreç

Emeklilik için hem sigortalı gün sayısı hem de yaş sınırı aşılmalıdır. He ikisi de olursa emekli olmak daha kolay olur. Eğer yaş sınırı aşılmış ancak emeklilik günü eksik ise burada kişi borçlu çıkar.

Bu borçluluk durumundan da kurtulmak için eksik olan günü ödemekle yükümlü kılınır. Eğer eksik olan günler de ödenir ise emekli olmanın önünde hiçbir engel kalmamış olur.

Öncelikle emekli olmak için kişinin mevcut olan gün sayısına bakılması bir gerekliliktir. Burada gün sayısı dolmalıdır. Dolmamış ise de bunun yerine eksik olan günler ödenir.

Bu ödeme işleminden sonra gün sayısı tamamlanmış olur.

Emeklilik süreci için tüm bunlara dikkat edilmesi ve uyulması gerekmektedir.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP