DOLAR 15,4955 0.05%
EURO 16,1373 -0.01%
ALTIN 901,740,05
BITCOIN 4816014,54%
İstanbul
20°

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Çıraklık ve Staj Süreleri Emeklilikten Sayılır Mı?

Çıraklık ve Staj Süreleri Emeklilikten Sayılır Mı?

İş yaşantısının sonunda gerçekleşecek olan emeklilik için gerekli çalışma süresini doldurmanız gerekir. Çıraklık ve staj emeklilikten sayılır mı? Bu konuda merak edilenleri sizler için araştırdık.

ABONE OL
12 Mayıs 2022 23:15
Çıraklık ve Staj Süreleri Emeklilikten Sayılır Mı?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Çıraklık ve staj süreleri emeklilikten sayılır mı? Çıraklık ve staj için başvuran öğrenciler için işyerleri sigorta yapmak zorundadır. Bu sigortalılık kapsamında çıraklık ve staj süresi boyunca kişilere iş kazası ve sağlık konularında sigortadan yararlanırlar.

Çünkü kişiler çıraklık ya da staj esnasında da iş kazalarına maruz kalabilirler. Bu yönde yapılan sigorta kapsamında kişilerin günleri emeklilik alanında değerlendirilmez.

Çünkü sigorta kapsamında uzun vadeli sigorta olmadığından dolayı emeklilik günlerine eklenmemektedir.

Üniversiteli Stajyerlerin Staj Süresi Emekliliğe Dâhil Edilir mi?

Çıraklık ve staj süreleri emeklilikten sayılır mı konusu içinde aynı zamanda üniversite öğrencileri de staj kapsamında içindedir. Üniversiteli stajyerlerin staj süreleri emekliliğe dâhil edilir mi? merak edenler için araştırdık.

Çıraklık ve staj süreleri emeklilikten sayılır mı? Konusu içinde üniversiteli stajyerler konusunu da içermektedir.

Üniversiteli stajyerlerin staj süreleri emekliliğe dâhil edilir mi? sorusunun cevabını merak edenler için kapsamlı bir araştırma yaptık.

Çıraklık ve staj süreleri içinde mesleki eğitim için yapılan ortaokul ve lise öğreniminde olduğu gibi yapılan sigorta kapsamı aynı şekilde karşımıza çıkıyor.

Üniversitelerde staj yapan öğrencilerde aynı lise ve dengi okulların sigorta haklarından yararlanıyorlar. Üniversite stajyerlerinin sigorta günleri emeklilik olarak değerlendirilmemektedir.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP