DOLAR 15,4955 0.05%
EURO 16,1373 -0.01%
ALTIN 901,740,05
BITCOIN 4816014,54%
İstanbul
20°

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Bağ-Kur Tescil Kaydı Nasıl Yapılır?

Bağ-Kur Tescil Kaydı Nasıl Yapılır?

Kişilerin Bağ-Kur tescil kaydı yapabilmeleri için Sosyal Güvenlik Müdürlükleri’ne giderek form teslim etmeleri gerekir.

ABONE OL
9 Şubat 2022 05:39
Bağ-Kur Tescil Kaydı Nasıl Yapılır?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bağ-Kur tescil kaydı yapabilmeleri için en yakın Sosyal Güvenlik Kurumu Müdürlükleri’nden 4B tescil kaydı başvuru formu almaları gerekir. Kişilerin tescil kaydının tamamlayabilmeleri için bu formun eksiksiz ve doğru bilgilerle doldurulması önemlidir.

Sonrasında vergi dairesi ya da sicil memurluklarından onay alınması gerekir. Onayın ardından Bağ-Kur tescil başvurusu işleme alınmış Böylelikle kişi 4B tescil kaydı yapmış olur.

Bağ-Kur tescil kaydının geçerli olabilmeleri için kişilerin dolduracakları formu elden teslim etmeleri gerekir. Bu sebeple bu işlem internet üzerinden yapılamaz. Sosyal Güvenlik Kurumu Müdürlükleri bu anlamda sizlere hizmet verir.

İşlemlerinizin tamamlanması uzun sürmez. Kolaylıkla gidip formu doldurabilirsiniz. Formu eksiksiz ve hatasız doldurmanız başvurunuzun işleme alınması için önemlidir.

Bağ-Kur Tescil Kaydı Neden Yapılır?

Bağ-Kur tescil kaydı neden yapılır? Bağ-Kur tescil kaydı kişilerin Bağ-Kur’lu olarak sigortalı çalışmaya başladıkları tarihi bildirmeleridir.  Bağ-Kur tescil kayıtları 3 farklı tarihte oluşabilir.

Bu anlamda Bağ-Kur tescil kayıtlarının emeklilik yaşı ve şartları konusunda belirleyici özelliği vardır. Bu sebeple bağ-kur tescil kaydının bildirildiği tarih doğru olmalıdır.

Aksi halde emeklilik yaşınızla alakalı sorun yaşayabilirsiniz.  E-devlet sistemi üzerinden Bağ-Kur tescil kaydınızı sorgulayabilirsiniz.

Bağ-Kur tescil kaydı sorgulama işlemi internet üzerinden yapılabilir ancak Bağ-Kur tescil kaydı için kuruma gitmeniz gerekir.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP