DOLAR 15,4955 0.05%
EURO 16,1373 -0.01%
ALTIN 901,740,05
BITCOIN 4816014,54%
İstanbul
20°

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Askerlik Borçlanması İçin Banka Kredisi Çekebilir Miyim?

Askerlik Borçlanması İçin Banka Kredisi Çekebilir Miyim?

Askerlik borçlanması için banka kredisi çekilir mi, askerlik borçlanması hakkında bilgi ve askerlik borçlanması hakkında merak edilenler.

ABONE OL
3 Mayıs 2022 17:28
Askerlik Borçlanması İçin Banka Kredisi Çekebilir Miyim?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Askerlik borçlanması kişinin askerlik dışındaki zamanlarda geçen ve SGK primi ödenmeyen zamanlarında ayrıca emeklilikte geçerli olan sigorta primi ödemesine denmektedir.

Askerlik borçlanmasının hesabından yararlanabilmek için kişinin askerlik görevini yerine getirmesi gerekir. Kişinin askerlik borçlanması en fazla askerde geçirdiği süre kadardır.

Askerlik borçlanması hesaplanması için kişinin günlük kazancının alt ve üst limitinin bilinmesi gerekir.

Askerlik zamanının tamamı veya bir süresi için sigortalı bir kişinin günlük kazancının %32’sine denk gelecek şekilde hesaplanır.

Kişinin sigortası 23-24 yaşlarında yapıldıysa krediyle askerliğinin sigorta bedelini ödeyebilmektedir.

Askerlik borçlanması için banka kredisi çekebilmek için belli bir miktarda gelirin olmasına, sistemde borçlu olarak gözükmeye ve uygun kredi notuna sahip olmak gerekmektedir.

Ayrıca bazı bankalar bu kredi için eğer gerekli görürler ise bir kefil veya ipotek istemektedir. Askerlik borçlanması için alınan bu kredi İhtiyaç Kredileri olarak verilmektedir.

Bu ihtiyaç kredisi verilmesi için gerekli şartlar kişinin aylık geliri, kredi notu ve daha önce kredi çektiyse o kredinin durumudur.

İhtiyaç kredisi alacak bir kişi alacağı banka ile görüşürken alacağı parayı askerlik borçlanması için kullanacağını söyler ise, bankalar verilen bu kredide geri ödeme ve faiz konularında kişiye taviz verebilir.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP