DOLAR 15,4955 0.05%
EURO 16,1373 -0.01%
ALTIN 901,740,05
BITCOIN 4816014,54%
İstanbul
20°

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Artık Sürekli Engelli Raporları Bu Hastalara Verilebilecek

Artık Sürekli Engelli Raporları Bu Hastalara Verilebilecek

Sağlık Bakanlığı tarafından yayınlanan 2018/4 sayılı genelge ile engelli sağlık kurulu raporu vermeye yetkili olan tüm sağlık kuruluşlarına engel durumu sabit kişilere süreli rapor düzenlenmemesi ve onun yerine sürekli rapor düzenleyerek mağduriyetlerin oluşturulmaması talimatını verdi.

ABONE OL
10 Şubat 2022 20:57
Artık Sürekli Engelli Raporları Bu Hastalara Verilebilecek
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Sağlık Bakanlığı tarafından en son yayınlanan yönetmelikle özellikle engelli sağlık kurulu raporlarının düzenlenmesi hususunda yetkili sağlık kuruluşlarınca engel durumu sabit olan kişilere sürekli rapor yerine süreli rapor düzenlendiği ve bu durumun çeşitli hasta mağduriyetlerine yol açtığı gerekçesiyle raporların nasıl düzenlenmesi gerektiği hususunu sağlık kuruluşlarına izah etmiştir.

Bu itibarla şahısların engel durumu sabit ise uzuv ve organ kaybı gibi veya artması söz konusu olan Avrupabet hastalıklar için sürekli rapor düzenlenmesi gerekmektedir.

Kişilerin engel durumunun ilaç tedavisi, cerrahi tedavi ve rehabilitasyon uygulamaları ile zaman içinde azalma ihtimali olduğu ve hastalık bulgularının tam olarak görülmediği durumlarda süreli rapor düzenlenmesi gerekmektedir.

Peki Süresi Dolmadan Tekrar Engelli Raporu Alınabilir mi?

Sağlık Kurulları tarafından sürekli raporlar ve süreli raporların geçerlilik süreleri dolmadan veya şahsın talebi üzerine başka bir şekilde evvelce özürlü sağlık kurulu raporu verilmiş olduğunun tespiti halinde tekrar rapor verilmez.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP