DOLAR 15,4955 0.05%
EURO 16,1373 -0.01%
ALTIN 901,740,05
BITCOIN 4816014,54%
İstanbul
20°

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

2022 Emekli Sicil No Sorgulama Nasıl Yapılır? Nasıl Öğrenilir?

2022 Emekli Sicil No Sorgulama Nasıl Yapılır? Nasıl Öğrenilir?

2022 Emekliliğe hak kazanmış kişilerin emekli sicil no adresleri bulunmaktadır ve emekli sicil no sorgulama ekranından bu numarayı öğrenebilirler.

ABONE OL
9 Şubat 2022 06:43
2022 Emekli Sicil No Sorgulama Nasıl Yapılır? Nasıl Öğrenilir?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

2022 Emekli sicil no sorgulama emekli kişilere internet üzerinden verilen bir hizmettir. Emekli sicil no Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından sigortalı kişilerin adına özel olarak düzenlenmiş bir numaradır.

Bu numara Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından sigortalı kişileri sınıflandırmak ve sigortalı kişileri tanımlamak adına kullanılmaktadır. Sigortalı kişilerin bilgileri bu numara üzerinden kaydedilir ve saklanır.

Devam eden süreçte sigortalılar için yapılacak işlemler bu sicil numarası üzerinden gerçekleştirilir. Sicil numaranızı internet üzerinden sorgulayabilmeniz mümkündür. Sicil numaranızı sorgulamak için e-Devlet üzerinden kendi hesabınıza giriş yapmanız gerekir.

Kendi hesabınıza giriş yaptığınız takdirde emekli sicil numarası sorgulama ekranından sicil numaranızı öğrenebilirsiniz.

Emekli Numarası Sorgulama İçin Tıklayınız

Emekli Sicil No Sorgulama

Emekli sicil no sorgulamak için kendi e-Devlet sisteminin ile giriş yapmanız gerekir. Emekli sicil no nasıl sorgulanır? Bu noktada kendi bilgilerinizi kullanmazsanız kendi emekli sicil numaranızı ulaşamazsınız bu sebeple bu dikkat etmeniz gereken önemli bir noktadır.

Daha önceleri Sosyal Güvenlik Kurumu’nun sitesinden sorgulama yaparak öğrenebileceğiniz sicil numarası şu anda e-Devlet sisteminden öğrenebileceğiniz şekilde düzenlenmiştir.

e-Devlet hesabınıza giriş yaptıktan sonra arama kısmına Sosyal Güvenlik Kurumu tescil ve hizmet dökümü yazarak ilgili sayfaya giriş yapmanız gerekir.

Giriş yaptıktan sonra karşınızda emekli sicil numaranız çıkacaktır. Bu şekilde emekli sicil numaranızı da internet üzerinden bulunduğunuz her yerden öğrenebilme imkanınız mevcuttur.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP