DOLAR 15,4955 0.05%
EURO 16,1373 -0.01%
ALTIN 901,740,05
BITCOIN 4816014,54%
İstanbul
20°

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

1.611 TL İlkokuldan Üniversiteye Öğrencilere Para Yardımı

1.611 TL İlkokuldan Üniversiteye Öğrencilere Para Yardımı

Devlet, ilkokuldan üniversiteye destek amaçlı öğrencilere para yardımı yapıyor. Destek ödemeleri nasıl alınacak, başvurular nereye yapılacak?

ABONE OL
11 Mart 2022 09:05
1.611 TL İlkokuldan Üniversiteye Öğrencilere Para Yardımı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Öğrencilere Para Yardımı

Birçok destek ödemesi Devlet tarafından hayata geçirildi. Vatandaşlar bu kapsamda Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile diğer kurumlar aracılığıyla yapılan destek ödemelerini araştırıyor. Devletin yaptığı yardımlar çeşitli alanlarda devam ediyor. Devlet ödeneklerinden, vatandaşlar ihtiyaçlarını karşılamak amacı ile yararlanmakta. Devlet yakıt, meslek edinme, doğum ödeneği gibi çeşitli alanlarda para ödemesi yapıyor. Verilen bu ödemeler içinde öğrencilere yapılan yardımlar dikkat çekmekte. İhtiyaç sahibi olmaları halinde ilkokul, ortaokul, lise ve üniversite öğrencilerine devlet tarafından nakit para desteği sağlanıyor. Yapılan bu ödemeler öğrencilerin ailelerine veriliyor. Ödemelerin 2022 yılı eğitim-öğretim dönemi için ne kadar ödeneceği açıklandı. Bu destekten faydalanmak isteyen vatandaşların başvuru yapmalarının yeterli oluyor.

Devletten Öğrencilere Para Yardımı Başvurusu

İlkokuldan üniversiteye kadar olan tüm sınıflardaki öğrencileri, 2022 yılında sağlanan öğrenci parası ödemeleri ilgilendirmekte. Öğrencilere para yardımı destek ödemeleri, öğrencilerin para yardımı başvuruları sonucunda, ihtiyaç sahibi ailelere yapılmakta. Yapılan destek ödemeleri ile ihtiyaç sahibi olan ailelerin çocuklarının, okullarına eğitimlerine devam etmesi ve ailenin ekonomik yükünün azaltılması hedeflenmekte. Destek yardımlarından faydalanmak isteyen vatandaşların, Kaymakamlıklara bağlı SYDV Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına ve il meclisine, yardıma ihtiyaçlarını olduklarını beyan eden belge ve okur parası başvuru dilekçesiyle birlikte, başvuruda bulunmaları gerekiyor.
İlgili kurumlar tarafından başvurusu incelenerek, bu destek ödemelerini almaya hak kazananlara ödemeleri yapılıyor. KYK, Kaymakamlıklar, Aile Sosyal Hizmetler Bakanlığı, SYDV, SGK, VGM, vakıf ve dernekler, ticari kuruluşlar, maddi yardımda bulunan iş insanları ve şirketler üzerinden, öğrenci yardımı için başvuru yapılabilir. Maddi durumu olmayan öğrencilere, belirtilen kişi, kurum ve kuruluşlar aracılığı ile öğrenci parası yardımı yapılıyor.

Kurumlara Göre Öğrencilere Para Yardımı Miktarı Değişiyor

Öğrencilere yapılan bu ödemeler, kurumlara göre de değişiklik gösteriyor. Bu kapsamda KYK bursu, SED yardımı, Şartlı Eğitim Desteği, VGM bursu, özel çocuklara eğitim yardımı, SGK eğitim yardımı, SYDV yardımı, Belediye eğitim burs yardımları, pandemi öğrenci yardımı gibi ödemeler yapılırken bunula birlikte şehit çocuklarına, harp ve vazife malullerinin çocuklarına özel olarak da birçok öğrenci için öğrencilere para yardımı ödemesi yapılacak.  kamupersonelialimi.net haberidir.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP