DOLAR 15,4955 0.05%
EURO 16,1373 -0.01%
ALTIN 901,740,05
BITCOIN 4816014,54%
İstanbul
20°

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Ticaret Bakanlığı Ankara Memur Alımı 2022

Ticaret Bakanlığı Ankara Memur Alımı 2022

Ankara memur alımı 2022 ilşanları dahilinde açıklanan kamu personeli alımı ile beraber Ticaret Bakanlığı merkez birimlerine 10 personel alımı gerçekleştirilecek.

ABONE OL
15 Mart 2022 21:58
Ticaret Bakanlığı Ankara Memur Alımı 2022
1

BEĞENDİM

ABONE OL

Ankara Memur Alımı 2022 Ticaret Bakanlığı İlanları

Muayane memuru alımı 2022 ilanları ile beraber bildirilen güncel duyurularda Ticaret Bakanlığı kendi bünyesi içinde istihdam edilmek üzere 13 şehirde görevlendirilmek üzere 41 kamu personeli alımı yapılacaktır.

Ankara Memur Alımı 2022 Başvuru Şartları Nelerdir?

Ankara memur alımı 2022 ilanları için iş başvurusu yapacak olan adayların en az 18 yaşında olması ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.

Ticaret bakanlığı personel alımı için başvuru düzenleyeceklerin En az iki yıllık eğitim veren ve yüksekokulların büro yönetimi ve yönetici asistanlığı bölümünden ya da denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından onaylanmış yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarının belirtilen bölümünden mezun olması ve herhangi bir sigortalı işte çalışmıyor olmak.

ÖSYM tarafından 2020 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından, KPSS P-93 puan türünden 70 (yetmiş) ve üzeri puan almak ve herhangi bir adli sicil kaydının bulunmaması gerekiyor.

Yerleştirmesi yapılıp ataması yapılmayanlar, ataması yapılıp göreve başlamayanlar veya herhangi bir nedenle görevden ayrılanlardan boşalan pozisyonlara, aynı pozisyonlarda yeni bir sınav ilan edilinceye kadar ve her hâlükârda 6 (altı) ayı geçmemek kaydıyla, KPSS puanına göre belirlenen yedek listeden atama yapılabilir ve kamusal haklardan mahrum olunmaması gerekiyor.

KPSS’den 70 (yetmiş) ve üzeri puan almış olmak, asıl ve yedek sıralamasına giremeyen adaylar için müktesep hak teşkil etmez ve askerlik görevleri ile ilgili olarak ilişkilerinin bulunmaması gerekiyor.

İlginizi Çekebilir:  İstanbul Belediyesi Ulaşım KPSS'siz Memur Alımı

Yerleştirmesi yapılan adayların listesi, Bakanlığımız internet adresinin Duyurular bölümünde ilan edilecektir ve görevlerini yapmalarına engel bir sağlık sorunlarının olmaması gerekiyor.

Başvurudan göreve başlamaya kadar tüm aşamalarda adaylara yapılacak bilgilendirme ve çağrılar, adayların başvuru sırasında bildirdikleri e-posta adreslerine ve/veya Bakanlığın internet sayfasında duyuru yoluyla yapılacaktır ve devletin güvenliğine karşı suçlar işlenmemiş olması gerekiyor.

 

Ankara Memur Alımı

Ankara Memur Alımı 2022

Ticaret Bakanlığı Ankara Memur Alımı Başvuru Bilgileri Nedir?

Son başvuru tarihi 22.3.2022 olarak açıklandı.

İş başvurusu yapmak isteyen adayların aşağıda bulunan link üzerinden online başvuru yapmaları gerekiyor.

Başvuru Yapmak İçin Tıklayınız

Başvuru Kılavuzunu İncelemek İçin Tıklayınız

kamupersonelialimi.net haberidir.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP