DOLAR 15,4955 0.05%
EURO 16,1373 -0.01%
ALTIN 901,740,05
BITCOIN 4816014,54%
İstanbul
20°

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Ticaret Bakanlığı 13 Şehirde Muayene Memuru Alımı 2022

Ticaret Bakanlığı 13 Şehirde Muayene Memuru Alımı 2022

Muayene memuru alımı 2022 ilanları kapsamında resmi olarak açıklanmış olan iş ilanları ile beraber Ticaret Bakanlığı 13 şehirde KPSS 70 puan ile 41 memur alımı yapacak.

ABONE OL
14 Mart 2022 21:06
Ticaret Bakanlığı 13 Şehirde Muayene Memuru Alımı 2022
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ticaret Bakanlığı Muayene Memuru Alımı 2022 İlanları

Muayane memuru alımı 2022 ilanları ile beraber bildirilen güncel duyurularda Ticaret Bakanlığı kendi bünyesi içinde istihdam edilmek üzere 13 şehirde görevlendirilmek üzere 41 kamu personeli alımı yapılacaktır.

Ticaret Bakanlığı Muayene Memuru Alımı 2022 Başvuru Şartları Nelerdir?

Muayene memuru alımı 2022 ilanları kapsamında açıklanmış olan iş ilanlarına başvuru yapacak adayların ÖSYM tarafından 2020 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından, KPSS P3 puan türünden 70 (yetmiş) ve üzeri puan alması ve kamusal haklardan mahrum olunmaması gerekiyor.

Ticaret bakanlığı memur alımı için kişilerin en az dört yıllık eğitim veren fakülte ve yüksekokulların hukuk, uluslararası ilişkiler, siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler, iktisat, ekonomi, kamu yönetimi, siyaset bilimi ve kamu yönetimi, işletme, maliye, ekonometri bölümü mezunu olmaları ve askerlik görevleri ile ilgili olarak ilişkilerinin bulunmaması gerekiyor.

Güncel kamu alımları için vatandaşların çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkileri, istatistik, uluslararası ticaret ve lojistik, uluslararası ticaret ve işletmecilik, uluslararası ticaret ve finans, finans ve bankacılık, gümrük işletme, muhasebe ve finans yönetimi bölümlerinden mezun olmaları ve görevlerini yapmalarına engel bir sağlık sorunlarının olmaması gerekiyor.

Giriş sınavının yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olmak ve herhangi bir adli sicil kaydının bulunmaması gerekiyor.

Sözlü sınava girmeye hak kazanan adayların ad ve soyadları ile sınav yerleri, sözlü sınav tarihinden en az on gün önce www.ticaret.gov.tr internet sitesinde ilan edilmek suretiyle duyurulacaktır ve başvuru sahiplerinin sahtecilik, ihaleye fesat karıştırma gibi suçlar işlememiş olmaları gerekiyor.

İlginizi Çekebilir:  İstanbul Belediyesi Ulaşım KPSS'siz Memur Alımı

Sözlü sınavda en az 70 (yetmiş) puan alan adaylar başarılı sayılacak ve adayların başarı puanı, KPSS puanı ile sözlü puanının aritmetik ortalaması alınarak hesaplanacaktır ve bütün adayların devletin güvenliğine karşı suçlar işlenmemiş olması gerekiyor.

 

Muayene Memuru Alımı

Muayene Memuru Alımı 2022

Ticaret Bakanlığı Memur Alımı Başvuru Bilgileri Nedir?

Son başvuru tarihi 22.3.2022 olarak açıklandı.

İş başvurusu yapmak isteyen adayların aşağıda bulunan link üzerinden online başvuru yapmaları gerekiyor.

Başvuru Yapmak İçin Tıklayınız

Başvuru Kılavuzunu İncelemek İçin Tıklayınız

kamupersonelialimi.net haberidir.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP