DOLAR 15,4955 0.05%
EURO 16,1373 -0.01%
ALTIN 901,740,05
BITCOIN 4816014,54%
İstanbul
20°

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Tarım Kredi ve TİM KPSS 60 Puanla Memur Alım Başvuru ve Şartları

Tarım Kredi ve TİM KPSS 60 Puanla Memur Alım Başvuru ve Şartları

Türkiye İhracatçılar Meclisi ve Tarım Kredi Kooperatifleri KPSS 60 Puanla Memur Alımı Başvuruları Yapılmaktadır. Başvuruda Bulunacak Adayların KPSS Puan Türüne Göre Değişmekte Olup Öğrenim Durumları, Şartları Neler Merak Ettiğiniz Herşey Detaylarda…

ABONE OL
9 Şubat 2022 04:18
Tarım Kredi ve TİM KPSS 60 Puanla Memur Alım Başvuru ve Şartları
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Başvuruda bulunacak adayların KPSS sınavından en az 60 ve 70 puan alan almış öğrenim durumlarına göre başvuru şartları ayrı ayrı verilen memur alımı için Tarım Kredi Kooperatifleri ve Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından detaylandırılmıştır.

Türkiye İhracatçılar Meclisi: (TİM) KPSS puanına göre 10 memur alımı gerçekleştirilecektir. Memur alımları kadro dağılımları ise Uzman yardımcısı 8 kişi ve idari memur alımı olarak yayımlanmış ilana başvuruları açık olup başvuruda bulunabilirsiniz. Merkez İstanbul olarak belirlenen engelli kadrosu ayrılarak 10 Memur alım gerçekleştirilecek.

Genel şartlar: Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olması, 18 yaşından gün almış, Askerlikle ilişiğinin olmaması, 35 yaşını doldurmamış olması, Lisans eğitim şartı sağlamış olması, Kamudan yasaklı olmaması, Yüz kızartıcı suç işlememiş olması, KPSS sınavında 70 puan şartı aranmakta olması görev yanmasını engel teşkil etmeyecek sağlık özrünün bulunmaması şartlarını taşıyanlar başvuruda bulunabilirler.

Öğrenim Şartları ve Başvuru Tarihleri: Gobahis İktisadi ve İdari Bilimler, Hukuk, Mühendislik İletişim, Siyasal Bilgiler ve dört yıllık üniversite okuyan, uluslararası ticaret, matematik mezunları arasında 12 Nisan 2019 Cumana günü mesai bitimine kadar posta yoluyla veya posta yoluyla TİM’e başvuruda bulunabileceklerdir.

Tarım Kredi Kooperatifi (TKK) KPSS puanına göre 20 memur alımı gerçekleştirilecektir. Kadro dağılımları ise Ziraat Mühendisi ve Kooperatif Görevlisi olarak alım gerçekleşecek. KPSS’siz, KPSS 60 puanlı olarak gerçekleşecek olup ilana önlisans ve lisans mezunları başvurabilir.

Genel şartlar: Alımlar Ziraat Mühendisi ve Kooperatif görevlisi olarak yapılacak olup Tekirdağ Bölge Kooperatifinde görevlerini ifa edeceklerdir. Erkek adaylar için askerlikle ilişiğinin olmaması, 30 yaşından büyük olmaması gerekmekte olup istihdam edilecek adaylar ilk olarak sınava katılabileceklerdir.

Öğrenim durumları: Lisans mezunu Ziraat Mühendisleri ayrı kategorilerde olup değerlendirmeler ona göre yapılacak.(lisans mezunları)  2017 Mayıs KPSS sınavı ve 2018 Temmuz tarih aralıklarında yapılan KPSSP3 türünden ez az 60 puan almış olması gerekmektedir. Önlisans mezunları ise 2018 Kasım KPSS sınavında  KPSSP93 türünden 60 puan alan adaylar başvuruda bulunabilirler.

Türkiye İhracatçılar Meclisi alım kılavuzu için tıklayın.

Tarım Kredi Kooperatifi alım kılavuzu için tıklayın.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP