DOLAR 15,4955 0.05%
EURO 16,1373 -0.01%
ALTIN 901,740,05
BITCOIN 4816014,54%
İstanbul
20°

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Sözleşmeli Personeller Başka Bir Sözleşmeli Kadroya Geçebilir Mi?

Sözleşmeli Personeller Başka Bir Sözleşmeli Kadroya Geçebilir Mi?

Hali hazırda sözleşmeli personel olarak kamu kurumlarında çalışan personellerin aynı ya da farklı kurumlarda yeniden sözleşmeli personel alımına başvurması mümkün müdür?

ABONE OL
10 Şubat 2022 20:57
Sözleşmeli Personeller Başka Bir Sözleşmeli Kadroya Geçebilir Mi?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

1 Yıllık Bekleme Şartı
Herhangi bir kamu kurumunda sözleşmeli olarak istihdam edilirken aynı ya da farklı kuruma yeniden sözleşmeli personel olarak atanmak isteyenlerin sayısı bir hayli fazladır. Öyle ki bazı kişiler bulundukları ili değiştirmek isterken bazıları da bulundukları kamu kurumunda unvanlarını değiştirmek istemektedir. 

Sorunun cevabına geçecek olursak 1 yıllık bekleme şartına değinmemiz gerekir. Bir kamu kurumunda sözleşmeli personel olarak çalışan bir kimsenin aynı ya da başka bir kurumdaki sözleşmeli personel kadrosuna atanabilmesi için çalıştığı yerden istifa ettikten sonra en az 1 sene beklemesi gerekmektedir. Aksi takdirde Betboo ataması gerçekleştirilmeyecektir. 

Ancak bu durumun birtakım istisnaları da bulunmaktadır. Bunlardan en temel istisna ise unvan değişikliği olmaktadır. Yani bir hastanede hemşire olarak çalışan bir personel aynı ya da farklı bir kurumda hemşire statüsünden farklı bir pozisyonda 1 sene beklemeden çalışmaya başlayabilir. Ancak yeniden hemşire kadrosuna atanmak isterse bu durumda istifa tarihinden itibaren 1 yıl beklemesi ve yeniden işe alım süreçlerini geçirmesi gerekir. Aynı sözleşmeli pozisyon için başvuran adayların başvuruları incelenmeden ret edilecektir. Zira işe alım şartlarında bu şart özellikle belirtilmektedir. Bu sebeple adayların boş yere istifa etmemeleri gereklidir.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP