DOLAR 15,4955 0.05%
EURO 16,1373 -0.01%
ALTIN 901,740,05
BITCOIN 4816014,54%
İstanbul
20°

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Sağlık Bakanlığı Aile Hekimliği Uzmanlık Eğitimi Başvuruları Başladı

Sağlık Bakanlığı Aile Hekimliği Uzmanlık Eğitimi Başvuruları Başladı

Sağlık Bakanlığı sözleşmeli aile hekimlerine verilecek aile hekimliği uzmanlık eğitimi 2019 ilkbahar dönemi başvuru kılavuzu yayımlandı.

ABONE OL
10 Şubat 2022 20:58
Sağlık Bakanlığı Aile Hekimliği Uzmanlık Eğitimi Başvuruları Başladı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü tarafından aile hekimliği uzmanlık eğitimine başvurabilmek için,

Sözleşmeli olarak aile hekimliği yapıyor olması,

2019 yılı İlkbahar dönemi tıpta uzmanlık eğitimine giriş sınavından (TUS) A puanı hesaplanmış ve bu puan türünden en az 40 puan almış olmak gerekmektedir.

Başvuru İşlemleri Nasıl Yapılacak?

Başvurular aşağıda yer alan takvim çerçevesinde Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü web sitesinde yer alan Personel Bilgi Sistemi (PBS) üzerinden yapılacaktır. Başvuru yapacak olan adaylar, yalnızca görev yaptıkları ilde açılan kontenjanlar arasından ve kontenjan açılan eğitim kurumu sayısı kadar tercih yapabilecektir. PBS üzerinden yapılacak tercih başvurusu işleminden sonra Genel Müdürlükçe gerekli İmajbet görülmedikçe herhangi bir evrak istenmeyecektir. PBS üzerinden yapılan başvuruların incelenmesi neticesinde uygun görülmeyen müracaatlar, ret gerekçeleri ile birlikte tebligat yerine geçmek üzere Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü web sitesi üzerinden ilan edilecektir.

Yerleştirme İşlemleri Ne Zaman Yapılacak?

Yerleştirme işleminde PBS üzerinden yapılan başvurular esas alınacaktır. Tercih bildirmeyen, PBS üzerinden başvurularını kesinleştirmeyen veya diğer başvuru şartlarını taşımayanlar yerleştirmeye dâhil edilmeyecektir. Yerleştirmeler öncelikle 2019 İlkbahar Dönemi TUS tan alınan (A) puanı esas alınarak yapılacaktır. TUS A puanlarının eşit olması hâlinde, başvuru tarihinin son günü itibariyle sözleşmeli aile hekimliğinde geçen toplam gün sayısına göre, bunlarında eşit olması durumunda ise kura ile yerleştirme yapılacaktır. Yerleştirme işlemi noter huzurunda 30 Temmuz 2019 tarihinde yapılacaktır. Yerleştirme sonuçları ve tebligat yerine geçecek ilan halk sağlığı internet adresinden yayımlanacaktır. Yerleştirme işlemi yapılan adayın başvuru şartlarını taşımadığının tespit edilmesi halinde eğitime kaydı yapılmayacak, kayıt yapılmış olsa dahi bu işlem iptal edilecektir.

İlginizi Çekebilir:  Bursa Kültür Ve Sanat Ürünleri Memur Alımı

Sözleşmeli aile hekimliği kamu personellerinin uzmanlık eğitim başvuru ilanını incelemek için tıklayınız.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP