DOLAR 15,4955 0.05%
EURO 16,1373 -0.01%
ALTIN 901,740,05
BITCOIN 4816014,54%
İstanbul
20°

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Orman Mühendisleri ve Asdep Personel Alımında Yeni Düzenleme

Orman Mühendisleri ve Asdep Personel Alımında Yeni Düzenleme

Bugünkü Resmi Gazete ile yayınlanan Cumhurbaşkanlığı 579 sayılı kararı ile Orman Mühendisi ünvanlı mühendis alımı ve ASDEP personel alım kriterleri değişikliği yapıldı.

ABONE OL
9 Şubat 2022 04:04
Orman Mühendisleri ve Asdep Personel Alımında Yeni Düzenleme
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Cumhurbaşkanlığı 579 sayılı kararı ile Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına ilişkin Esaslarda Değişiklik Yapılmasına dair esaslar da değişiklik yapıldı.

Yapılan değişiklik ile Orman Genel Müdürlüğü Bünyesine sözleşmeli personel olarak sadece Orman Muhafaza Memuru ünvanlı kamu personeli alımı için yapılan uygulamalar Orman Mühendisi Ünvanlı Mühendis alımlarına da uygulanacak.

Yapılan değişiklik ile ilgili sözleşmeli personel çalıştırılmasına dair yönetmelik maddesi son hali şu şekildedir.

“Orman Genel Müdürlüğünde bu Esaslar kapsamında istihdam edilmek üzere alınacak orman muhafaza memuru unvanlı sözleşmeli personel ile Orman Mühendisi ünvanını haiz olanlar arasından mühendis ünvanlı pozisyonlarda istihdam edilecek sözleşmeli Onbahis personel, yukarıdaki hükümlere bağlı olmaksızın KPSS (B) grubu puan sırasına konulmak kaydıyla alım yapılacak her bir pozisyon sayısının dört katına kadar çağırılacak adaylar arasından, anılan Genel Müdürlükçe belirlenecek usul ve esaslara göre yapılacak sözlü ve uygulama sınav sonucuna göre çalıştırılır.

Yapılan bir diğer değişiklik ile sözleşmeli ASDEP (Aile Sosyal Destek Personeli) personeli alımlarında alınacak personel mezuniyet bölümleri arasına Çocuk Gelişimi, Aile ve Tüketici Bilimleri bölüm mezunları da alındı.

Yapılan değişikli sonrası Sözleşmeli Personel Çalıştırılması Yönetmeliği 4 Sayılı cetvelde Aile Sosyal Destek Personeli ünvanlı kamu personeli alımlarında aranacak nitelikler artık aşağıdaki gibidir.

“Yükseköğretim kurumlarının en az lisans düzeyinde eğitim veren Sosyal Hizmet, Sosyal Hizmetler, Sosyal Çalışmalar, Psikoloji, Sosyoloji, Çocuk Gelişimi, Aile ve Tüketici Bilimleri, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık bölümlerinin birinden mezun olmak. 
 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP