DOLAR 15,4955 0.05%
EURO 16,1373 -0.01%
ALTIN 901,740,05
BITCOIN 4816014,54%
İstanbul
20°

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

OHAL Komisyonu Kararları Nasıl Tebliğ Edilecek

OHAL Komisyonu Kararları Nasıl Tebliğ Edilecek

Kamu görevinden KHK ekli listeleri ile çıkarılan personellerin OHAL Komisyonu başvuru sonuçlarının nasıl tebliğ edileceği konusu başvurucular tarafından merak ediliyor. Kabul ve Ret Kararları...

ABONE OL
10 Şubat 2022 20:57
OHAL Komisyonu Kararları Nasıl Tebliğ Edilecek
0

BEĞENDİM

ABONE OL

OHAL Komisyonu öninceleme aşamasını geçmiş dosyalar için ya kabul ya da ret kararı verecektir. Komisyon’un bu kararlarının ilgiliye tebliğ edilmesi 685 sayılı KHK’da açık ve net bir şekilde ifade edilmiştir. Bu KHK’nın daha sonradan da kanunlaştığını ifade etmek gerekir. 

Ret kararı verilenler için durum oldukça basittir. Bu durumda sadece 1 tebliğ yapılacaktır. Bu da doğrudan kişiye gönderilen ret kararı olacaktır. Bundan sonra kişilerin 60 günlük süresi olacak ve idare mahkemesine dava açabileceklerdir.

Kabul Bahisarena alan kişiler için ise 2 farklı tebligat durumu söz konusu olmaktadır. Bunlardan birincisi Komisyon tarafından verilen kabul kararına ilişkin tebligattır ikincisi ise atamanın 15 gün içerisinde yapılacağına dair karardır. Hali hazırda ise bazı Bakanlıkların OHAL Komisyonu kararlarını kişilere tebliğ etmedikleri iddia edilmektedir. Bu durum kanunun karışık metninden kaynaklanabilir. Ancak bakanlıklar ve kişinin atandığı yeni kurum tarafından kişilere tebligat yapılması gereklidir. 

Akademisyenlerde ise tek yetkili durum YÖK olmaktadır. YÖK akademisyenleri eski üniversitelerinden farklı bir üniversiteye atayacak ve bunu da ilgilisine tebliğ edecektir. Akademisyenler eski üniversitelerinden farklı bir üniversiteye atanacaklar. Bu üniversite 2006 yılından sonra kurulmuş olup İstanbul, Ankara ve İzmir dışında olmalıdır.

İlginizi Çekebilir:  İstanbul Belediyesi Güven Su 2022 Memur Alımı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP