DOLAR 15,4955 0.05%
EURO 16,1373 -0.01%
ALTIN 901,740,05
BITCOIN 4816014,54%
İstanbul
20°

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

OHAL Komisyonu Albatros Kodlamalarında Yeni Kararı

OHAL Komisyonu Albatros Kodlamalarında Yeni Kararı

Kamu görevinden ihraç edilen Adalet Bakanlığı personelleri hakkında mevcut bulunan Albatros kodlamaları OHAL Komisyonu tarafından dikkate alınıyor.

ABONE OL
10 Şubat 2022 20:57
OHAL Komisyonu Albatros Kodlamalarında Yeni Kararı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

5 Ret 4 İade
Adalet Bakanlığı’ndan ihraç edilen pek çok personelin adı Albatros kodlamalarında da yer almaktadır. 1’den 5’e kadar kodlanan Bakanlık personellerinden bazılarının Komisyon kararları verildi. Örgüte tam bağlılık olarak ifade edilen Albatros 5 kodlamasında olan kişilere doğrudan ret veriliyor. Diğer kodlamalarda ise yan unsurlar değerlendirmeye alınıyor. Eğer kişinin FETÖ ile herhangi bir bağı mevcutsa bu durumda karar olumsuz olarak çıkıyor. 

Albatros 4 kodlamasıyla ihraç edilen bir Adalet Bakanlığı personelinin başvurusu OHAL Komisyonu tarafından değerlendirildi ve göreve iade kararı verildi. Bu karar aynı suçlama ile karşı karşıya olanlar açısından umut verici oldu. Ancak belirtmek Showbahis gerekir ki Albatros kodlaması 4 olsa dahi bunun yanında diğer kriterler var ise bu durumda ret verilmesi söz konusu olabilir. Dolayısıyla her bir dosya kendi özelinde değerlendirilmektedir. 

OHAL Komisyonu, Albatros 5 kodlaması ile fişlenenler hakkında doğrudan ret kararı verilmektedir. Ayrıca kabul kararı alan kimselerde kurumları tarafından yapılan ithamlara yer verilmemektedir. Ancak ret alan kimseler idare mahkemelerinde suçlamaları öğrenebilmektedir. Öyle ki bazı dosyalarda OHAL Komisyonu kararlarında olmayan hususlar mahkemelerde kurum savunmaları ile ortaya çıkmaktadır. Dolayısıyla ihraç gerekçesinin netleşmesi için yargılama sürecine geçilmesi gerekecektir.

İlginizi Çekebilir:  Bursa Kültür Ve Sanat Ürünleri Memur Alımı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP