DOLAR 15,4955 0.05%
EURO 16,1373 -0.01%
ALTIN 901,740,05
BITCOIN 4816014,54%
İstanbul
20°

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Mübaşirler İdari İşleri Müdürü Olabilecekler

Mübaşirler İdari İşleri Müdürü Olabilecekler

Adalet bakanlığı personelinin görevde yükselme ve unvan değişikliği yönetmeliğinde yapılan değişiklik sonrasında mübaşirler, idari işler müdürü olarak görev yapabilecektir.

ABONE OL
9 Şubat 2022 04:59
Mübaşirler İdari İşleri Müdürü Olabilecekler
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Görevde Yükselme ile Müdür Olabilecekler

Adalet Bakanlığı personeli görevde yükselme ve unvan değişikliği yönetmeliğinde 1 Şubat 2020 tarihinde değişiklik yapıldı. Bu düzenlemede mübaşir unvanı yardımcı hizmetler sınıfından çıkarıldı ve genel idari hizmetler sınıfına alındı. Yani bundan sonra mübaşirler GİH’e tabi personel olacaktır. 

Görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavına başvuru ve atanma şartlarında da değişiklik yapıldı. Bu değişiklik ile mübaşirlerin, idari işler müdürü için açılacak görevde yükselme sınavına başvuru yapılabilecektir. 

Hangi Mübaşirler Başvurabilecek?

Yapılan değişiklikten sonra en az dört yıllık yüksekokul, fakülte veya adalet yüksek okulu, meslek yüksek okullarının adalet bölümü veya adalet meslek eğitimi önlisans programı mezunu olmak gerekir. Eğitim şartını sağlayan adaylardan son 3 yıl içinde kademe ilerlemesinin durdurulması cezası almayanlar görevde yükselme için başvurabilecektir.

Atamaları doğrudan Bakanlıkça yapılan mübaşirler hariç olmak üzere zabıt katibi, memur, ambar memuru, daktilograf, veznedar, emanet memuru, tebligat memuru, santral memuru, şoför, tekniker, teknisyen kadrolarında çalışanların sınava girmesi mümkündür. İşte bu meslek gruplarına mübaşir de eklendi. Sınava başvuracak adaylar bu kadrolarda en az dört yıl olmak üzere toplamda en az altı yıl çalışmış olmalıdır. İşte bu değişiklikten sonra şartları sağlayan mübaşirler, idari işler müdürü olabilecektir.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP