DOLAR 15,4955 0.05%
EURO 16,1373 -0.01%
ALTIN 901,740,05
BITCOIN 4816014,54%
İstanbul
20°

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Milli savunma bakanlığı 80 memur alımı yapacak

Milli savunma bakanlığı 80 memur alımı yapacak

Askeri alımlar geneli içinde bildirilmiş olan açıklamalarda Milli savunma bakanlığı (MSB) birimlerinde görevlendirilmek üzere 80 Uzman Yardımcısı temini yapılacaktır.

ABONE OL
9 Şubat 2022 06:31
Milli savunma bakanlığı 80 memur alımı yapacak
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Milli savunma bakanlığı (MSB) 80 memur alımı başvuru şartları

1.    Sınavın yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibariyle otuz beş yaşını doldurmamış olmak ve görevlerini yapmalarına engel bir sağlık sorunlarının olmaması gerekiyor.

2.    Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) tarafından 2020 ve 2021 yıllarında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavlarından (KPSS), nitelik tablosunda belirtilen ilgili puan türlerinden taban puanı almış olmak ve devletin güvenliğine karşı suçlar işlenmemiş olması gerekiyor.

3.    Her ne sebeple olursa olsun Türk Silahlı Kuvvetlerinden çıkarılmamış olmak ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.

4.    Süresi içinde başvurmuş ve başvuru belgesi ile birlikte istenen belge ve bilgileri vermiş bulunmak ve herhangi bir sigortalı işte çalışmıyor olmak.

5.    Uluslararası İlişkiler, Uluslararası İlişkiler ve Avrupa Birliği, Küresel ve Uluslararası ilişkiler, Küresel Siyaset ve Uluslararası ilişkiler, Siyaset Bilimi, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler, Toplumsal ve Siyasal Bilimler, Kamu Yönetimi mezunu olmak ve herhangi bir adli sicil kaydının bulunmaması gerekiyor.

6.    Makine Mühendisliği/Makina Mühendisliği veya Makine ve İmalat Mühendisliği, Mekatronik Mühendisliği lisans programlarının birinden mezun olmak ve kamusal haklardan mahrum olunmaması gerekiyor.

Milli savunma bakanlığı (MSB) personel temin başvuru bilgileri

•    MSB personel alımları için son başvuru tarihi 30 Ocak 2022 olarak açıklandı.

•    Başvurular aşağıda bulunan link üstünden e devlet şifresi ile giriş yapılarak gerçekleştirilecektir.

İlginizi Çekebilir:  İstanbul Gaz Dağıtım KPSS'siz 10 Memur Alımı

Başvuru yapmak için tıklayınız

Başvuru kılavuzu için tıklayınız

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP