DOLAR 15,4955 0.05%
EURO 16,1373 -0.01%
ALTIN 901,740,05
BITCOIN 4816014,54%
İstanbul
20°

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Kültür Ve Turizm Bakanlığı Kütüphaneci Alımı İlanları

Kültür Ve Turizm Bakanlığı Kütüphaneci Alımı İlanları

Kültür ve Turizm bakanlığı tarafından güncel olarak açıklanan kamu personeli alımı ilanları ile birlikte bünyesine KPSS 70 puan ile 465 kütüphaneci alımı yapacak.

ABONE OL
3 Nisan 2022 22:19
Kültür Ve Turizm Bakanlığı Kütüphaneci Alımı İlanları
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kültür Ve Turizm Bakanlığı Kütüphaneci Alımı 2022

Kültür Ve Turizm Bakanlığı 2022 ilanları geneli içerisinde bildirilen duyurular ile beraber KPSS 70 puan şartı ile 465 memur alımı yapılacağı bildirildi.

Kültür Ve Turizm Bakanlığı 2022 Başvuru Şartları Nelerdir?

1. Kütüphaneci alımı 2022 ilanları için iş başvurusu yapmak isteyenlerin yükseköğretim kurumlarının lisans düzeyinde eğitim veren; bilgi ve belge yönetimi, kütüphanecilik, arşivcilik, dokümantasyon ve enformasyon programlarının herhangi birinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen yurt dışındaki öğretim kurumlarından mezun olmaları ve herhangi bir adli sicil kaydının bulunmaması gerekiyor.

2. Atamaya hak kazanan adayların atamaları il ve/veya ilçelere yapılacaktır ve sahtecilik, ihaleye fesat karıştırma gibi suçlar işlememiş olmaları gerekiyor.

3. Adaylar sadece bir il için başvuruda bulunabilecek olup, tercih ettiği il için yapılacak sıralamaya katılacağından, birden fazla il için yapılan başvurular kabul edilmeyecektir ve devletin güvenliğine karşı suçlar işlenmemiş olması gerekiyor.

4. Adayların, son başvuru tarihi itibarıyla, ilanda belirtilen öğrenim ve bölüm mezunu olmaları gerekmektedir ve kamusal haklardan mahrum olunmaması gerekiyor.

5. Atanmaya hak kazanan adaylar hakkında 7315 sayılı Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Kanununun 3’üncü maddesi uyarınca arşiv araştırması yapılacaktır ve askerlik görevleri ile ilgili olarak ilişkilerinin bulunmaması gerekiyor.

6. Kamu görevinden herhangi bir nedenden dolayı ihraç edilenlerden başvuru alınmayacaklardır ve görevlerini yapmalarına engel bir sağlık sorunlarının olmaması gerekiyor.

İlginizi Çekebilir:  KPSS Şartsız İzelman Memur Alımı

 

Kültür Ve Turizm Bakanlığı

Kültür Ve Turizm Bakanlığı kütüphane

Kütüphaneci Alımı Başvuru Bilgileri Nedir?

• Son başvuru tarihi 11.04.2022 olarak açıklandı.

• İş başvurusu yapmak isteyen adayların aşağıda bulunan link üzerinden online başvuru yapmaları gerekiyor.

Başvuru Yapmak İçin Tıklayınız

Başvuru Kılavuzunu İncelemek İçin Tıklayınız

kamupersonelialimi.net haberidir.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP