DOLAR 15,4955 0.05%
EURO 16,1373 -0.01%
ALTIN 901,740,05
BITCOIN 4816014,54%
İstanbul
20°

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Kamu Kurumlarına Atanmak İçin Neler Yapılmalı

Kamu Kurumlarına Atanmak İçin Neler Yapılmalı

Türkiye genelinde Kamu kurumlarında sadece merkezi atama yöntemi bulunmamakta. Merkezi atama yöntemi haricinde Türkiye genelinde bulunan kamu kurum ve kuruluşlarında da devlet memuru olma şansınız bulunmakta.

ABONE OL
9 Şubat 2022 05:28
Kamu Kurumlarına Atanmak İçin Neler Yapılmalı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kamu Kurumlarına Atanmak İçin Neler Yapılmalı

KPSS lisans sınavlarının sonuçları yakın zamanda açıklandı. Bu süreçten sonra KPSS önlisans sınavları ve KPSS lise sınavları sonrasında sınava girmiş olan kişilerin KPSS puanları oluşacaktır. Türkiye genelinde Kamu kurumlarında sadece merkezi atama yöntemi bulunmamakta. Merkezi atama yöntemi haricinde Türkiye genelinde bulunan kamu kurum ve kuruluşlarında da devlet memuru olma şansınız bulunmakta.

Kamu kurumlarına atanmak için istenmiş olan KPSS puanları 2020 yılı itibari ile açıklanmaya devam edilmekte.

KPSS lisans sınav sonuçları açıklanmış bulunmakta ve en nihayetinde süreç bu şekilde sürdükçe KPSS önlisans sınav sonuçları ve KPSS lisans sonuçları sınav sonunda açıklanacaktır.

Kamu Kurum ve kuruluşlarında çalışabilmek için girişlerde merkezi alım işlemleri ve kurumsal alım işlemleri olmak üzere iki ayrı yöntem bulunmaktadır.

2020 Kamu Personel Sınav Sonuçlarına dayalı olmak şartı ile, Öğrenci Seçme Yerleştirme Merkezi üzerinden, merkezi yerleştirme yöntemleri ile, sözlü sınav işlemleri gerçekleştirilmeden 2020/2, 2021/1, 2021/2 ve 2022/1 KPSS tercihleri ile ilgili kılavuzları yayınlanacaktır.

Başvurmak isteyen bütün kişilerde kılavuzlarda yer almakta olan kadrolara ait gerekli nitelikleri taşıyorlar ise, başvuru işlemlerini KPSS puanlarına göre gerçekleştireceklerdir. Yayınlanmış olan bu puanlar lisans düzeyinde sunulmaktadır.

Merkezi atama haricinde memur alımları;

Askeri alımlar şeklinde yapılır.

Kurumsal düzeyde sözleşmeli personel alımı şeklinde yapılır.

POMEM alımı şeklinde yapılır.

Mahalli idarelere personel alımı şeklinde yapılır.

İlginizi Çekebilir:  Ordu Belediyesi Mühendis, Memur Ve İşçi Alımı

İŞKUR aracılığıyla da işçi alımı yapılmaktadır.

KPSS sınavına girmiş ve kamu kurumlarına girmek isteyen kişiler aşağıda bulunan resmi devlet internet sitelerini takip ederek kurumlarda işe girebilirler.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP