DOLAR 15,4955 0.05%
EURO 16,1373 -0.01%
ALTIN 901,740,05
BITCOIN 4816014,54%
İstanbul
20°

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

İstanbul ve Ankara dahil 1039 Personel Alımı Başladı

İstanbul ve Ankara dahil 1039 Personel Alımı Başladı

İstanbul ve Ankara dahil 1039 Personel Alımı Başladı. Toplum Yararına Programı Kapsamında 81 şehir 1.039 TYP personel alımları başlad

ABONE OL
9 Şubat 2022 05:13
İstanbul ve Ankara dahil 1039 Personel Alımı Başladı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

81 Şehir 1039 TYP Personel Alımı Başvuruları Başladı

Toplum Yararına Programı Kapsamında 81 şehir 1.039 TYP personel alımları başladı. Şuan 16 şehir ilana çıkmış olup diğer şehirlerde yayınlanmaya devam ediliyor.

Toplum yararına programları kapsamında iş arayan vatandaşlar için 81 şehir 1.039 TYP personel alımı başvuruları başladı. Yayınlanan iş ilanlarına göre şuan 16 şehir ilana çıkmıştır. Diğer tüm şehirler ilanlar yayınlayarak personel temin edecektir. Bu alımlarda özellikle İl Kültür ve Turizm ve Müze Müdürlükleri istihdam etmektedir.

İstihdam Erzurum, Sinop, Kayseri, Diyarbakır, Edirne, Bitlis, Çanakkale, Nevşehir, Hatay, Kütahya, Tekirdağ, İzmir, Van, Adana, Kilis ve Antalya şehirlerine yapılıyor.

İŞKUR TYP başvuru ekranı sayfa sonunda adayların erişimine sunulmuştur. TYP iş ilanları diğer şehirler için başvuru yapacaklar aşağıda sunulan cep uygulamamız veya facebook sayfamızdan takipte bulunabilirler. Okullara İŞKUR TYP başvurusu yapacak kişiler bu alımları sayfamızdan takip edebilir. TYP alımları sürekli güncelleniyor ve kısa süreliğine ilanda kalıyor. TYP personel alımlarında o şehir veya İlçede ikamet ediyor olma koşulu bulunmaktadır.

Başvuru genel şartları: 18 yaşını tamamlamış olmak, Emekli, malul, dul ve yetim aylığı almıyor olmak, Öğrenci olmamak (açık öğretim öğrencileri hariç), TYP’den yararlanılmaya başlanan gün itibarıyla Sosyal Yardım Bilgi sistemi üzerinden yapılacak sorgulamada herhangi bir nakdi sosyal yardım almıyor olmak, İŞKUR’a kayıtlı işsiz olması istenmektedir.

TYP genel hangi kurumlara personel alıyor? Milli Eğitim Bakanlığına bağlı resmi okullarda, çevre düzenlemesi, bakım onarım ve temizlik işlerinde, Çevre temizliği, düzenleme ve koruma hizmetlerinde, Orman Bakanlığı ve belediyelerin orman yangını ve erozyonla mücadele çalışmalarında, Dere ve vadilerin ıslah ve çevre düzenleme kadrolarında, Kültür Bakanlığı restorasyon ve kültürel mirasların korunmasında, Kamu binalarının temizlik kadrolarında çalışılabilmektedir.

TYP kapsamında 12 ay içerisinde ayrı ayrı olarak veya bir defada en fazla 9 ay süreyle çalışılabilmektedir. Katılımcıların programlara katıldığı tarihten itibaren 12 ay sonra yeniden yararlanma hakkı doğar. Bir katılımcı aynı kurum veya kuruluşla düzenlenen TYP da en fazla 18 ay süreyle çalışabilmektedir.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP