DOLAR 15,4955 0.05%
EURO 16,1373 -0.01%
ALTIN 901,740,05
BITCOIN 4816014,54%
İstanbul
20°

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

İçişleri Bakanlığı Görevde Yükselme Yönetmeliği Değişti

İçişleri Bakanlığı Görevde Yükselme Yönetmeliği Değişti

İçişleri Bakanlığı görevde yükselme ve unvan değişikliği yönetmeliği 23 Ocak 2018 tarihli resmi gazete yayınlanarak  değişiklik yapıldı.

ABONE OL
10 Şubat 2022 20:57
İçişleri Bakanlığı Görevde Yükselme Yönetmeliği Değişti
0

BEĞENDİM

ABONE OL

23 Ocak 2018 tarihli Resmi Gazetede İçişleri Bakanlığı Görevde Yükselme ve Ünvan Değişikliği sınavı yönetmeliğinde bir çok değişiklik yapıldı.

Neler değişti neler değişmedi?

İçişleri Bakanlığını yaptığı sınavlarda soruların %5 ve  fazlası iptal olduğunda sınavın iptalini gerektiren madde kaldırıldı.

Bakanlık Personelini Talep ettiği Şube Müdürlüğüne yükselme sınavı şartı için aranan 3 yıl şartı değişmedi.

Görevde Yükselme sınavı için yapılacak Yazılı veya Yazılı ve Sözlü sınav ibaresi Yazılı ve Sözlü sınav şeklinde değişti. Yani Daha önce sınav sade Çerez Politikası yazılı yapılabileceği gibi yazılı ve sözlü yapılabilirken, yapılan değişiklikle sadece yazılı ve sözlü aşamalarından yapılacak.

İlçe Yazı işleri Müdürlüğü veya Yazı işleri Kadrosuna atanabilmek için il planlama uzmanı, sivil savunma uzmanı, eğitim uzmanı, uzman, şef veya daha üst unvanlı bir kadroda en az üç yıl çalışmış olmak şartı 3 yıl çalışmak ve toplam 8 yıl hizmeti olmak şeklinde değiştirildi.

Şef kadrosuna atanabilmek için iki yıl hizmet istenen unvanlara Memur unvanı eklendi.

Eğitim Uzmanı kadrosuna atanabilme şartı olan Üniversitelerin eğitim fakülteleri bölümlerinden veya pedagojik formasyon belgesine sahip olmak kaydıyla Fen-Edebiyat fakülteleri bölümlerinden mezun olmak şartı Fakülte veya dört yıllık yüksek okul mezunu olmak şeklinde değiştirildi.

İlginizi Çekebilir:  Sağlık Bakanlığı Bilkent Memur Alımı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP