DOLAR 15,4955 0.05%
EURO 16,1373 -0.01%
ALTIN 901,740,05
BITCOIN 4816014,54%
İstanbul
20°

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Gümrük Muhafaza Memuru Alımı 2022! Ticaret Bakanlığı 14 Şehirde Personel Alacak

Gümrük Muhafaza Memuru Alımı 2022! Ticaret Bakanlığı 14 Şehirde Personel Alacak

Gümrük muhafaza memuru alımı yapılması amacı ile yayınlanmış olan iş ilanları ile birlikte Ticaret Bakanlığı kendi birimlerinde görevlendirilmek üzere 14 şehirde 309 kamu personeli alımı yapacak.

ABONE OL
14 Mart 2022 13:15
Gümrük Muhafaza Memuru Alımı 2022! Ticaret Bakanlığı 14 Şehirde Personel Alacak
1

BEĞENDİM

ABONE OL

Gümrük Muhafaza Memuru Alımı 2022 İlanları

Gümrük muhafaza memuru alımı 2022 ilanları genelinde resmi gazete üzerinden yayınlanmış olan güncel kamu personeli alımı ilanları ile beraber Ticaret Bakanlığı 14 şehirde bulunan birimlerine 309 memur alımı yapacak.

Gümrük Muhafaza Memuru Alımı 2022 Başvuru Şartları Nelerdir?

Gümrük muhafaza memuru alımı ilanları için iş başvurusu yapacak olan kişilerin Giriş sınavının yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz yaşını doldurmamış olmak (01.01.1992 ve daha sonra doğanlar başvurabilecektir.) ve herhangi bir adli sicil kaydının bulunmaması gerekiyor.

İşletim sistemi olarak Microsoft Office programları Word, excel, powerpoint gibi programları iyi derecede kullanıyor olmak.

En az dört yıllık eğitim veren fakülte ve yüksekokulların hukuk, uluslararası ilişkiler, siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler, iktisat, ekonomi, kamu yönetimi, siyaset bilimi ve kamu yönetimi, işletme, maliye, ekonometri, çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkileri, istatistik, uluslararası ticaret ve lojistik, uluslararası ticaret ve işletmecilik, uluslararası ticaret ve finans, finans ve bankacılık bölümü mezunu olmaları ve kamusal haklardan mahrum olunmaması gerekiyor.

Gümrük işletme, muhasebe ve finans yönetimi bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından onaylanmış yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarının yukarıda belirtilen bölümlerinden mezun olmak, ve askerlik görevleri ile ilgili olarak ilişkilerinin bulunmaması gerekiyor.

ÖSYM tarafından 2020 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından, KPSS P3 puan türünden 70 (yetmiş) ve üzeri puan almak ve görevlerini yapmalarına engel bir sağlık sorunlarının olmaması gerekiyor.

İlginizi Çekebilir:  Bursa Kültür Ve Sanat Ürünleri Memur Alımı

Ticaret bakanlığı memur alımı için erkeklerde en az 172 cm, kadınlarda ise en az 165 cm boyunda olmak ve sahtecilik, ihaleye fesat karıştırma gibi suçlar işlememiş olmaları gerekiyor.

Sağlık Bakanlığına bağlı tam teşekküllü Devlet hastanelerinden görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel özürlü olmadığını, psikiyatrik bir hastalığı, kişilik bozukluğu, nörolojik rahatsızlığı, şaşılığı, körlüğü, gece körlüğü, renk körlüğü, işitme kaybı, topallık, kekemelik, kas veya iskelet sisteminde hareket kısıtlılığı ve benzeri engeller bulunmadığını belirten ve “Yurdun her yerinde görev yapabilir ve silah kullanabilir” ibareli sağlık kurulu raporu almak ve devletin güvenliğine karşı suçlar işlenmemiş olması gerekiyor.

 

Gümrük Muhafaza Memuru Alımı

Gümrük Muhafaza Memuru Alımı 2022

Gümrük Muhafaza Memuru Alımı 2022 Başvuru Bilgileri Nedir?

Son başvuru tarihi 22.3.2022 olarak açıklandı.

İş başvurusu yapmak isteyen adayların aşağıda bulunan link üzerinden online başvuru yapmaları gerekiyor.

Başvuru Yapmak İçin Tıklayınız

Başvuru Kılavuzunu İncelemek İçin Tıklayınız

kamupersonelialimi.net haberidir.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP