DOLAR 15,4955 0.05%
EURO 16,1373 -0.01%
ALTIN 901,740,05
BITCOIN 4816014,54%
İstanbul
20°

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Gelir Uzmanı ve Defterdarlık Uzmanı Kariyer Sınavları Yapılacak

Gelir Uzmanı ve Defterdarlık Uzmanı Kariyer Sınavları Yapılacak

Resmi Gazetede yayınlandı! Beş yıl içerisinde iki sınav açılacak başarılı olanlar kariyer uzman kadrolarına atanacak. Peki kimler uzmanlık sınavına girebilecek? Ayrıntılar haberimizde.

ABONE OL
10 Şubat 2022 20:58
Gelir Uzmanı ve Defterdarlık Uzmanı Kariyer Sınavları Yapılacak
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Hazine ve Maliye Bakanlığı bünyesinde istihdam edilen Defterdarlık Uzmanı ve Gelir Uzmanı kadrolarına uzun bir zamandan beri kurum içi sınav açılması bekleniyordu. Bugün yayınlanan resmi gazete ile sınavların açılması için gerekli kanuni düzenleme yasallaştı.

7176 sayılı kanun numarası ile yayınlanan mevzuat içeriği Geçici 1 inci madde ile Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Gelir İdaresi Başkanlığı bünyesinde hali hazırda kadrolu olarak çalışan ve açılacak olan sınav tarihi itibariyle kurumunda en az üç yıl görev yapan personel son üç yıl içerisinde uyarma ve kınama cezası haricinde disiplin cezası almamış ise açılacak olan sınava girme hakkına sahip olacaklardır.

Yayımlanan 7176 sayılı kanunun Geçiçi Madde 1 Sultanbet hükmü aynen şu şekildedir. “GEÇİCİ MADDE 1 – Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Gelir İdaresi Başkanlığı kadrolarında bulunan ve sınav tarihi itibarıyla en az üç yıl görev yapan, uyarma ve kınama hariç son üç yıl içinde herhangi bir disiplin cezası almayan, Defterdarlık Uzmanı ve Gelir Uzmanı olabilmek için yaş ve öğrenim alanı şartları hariç mevzuatında öngörülen diğer şartları taşıyan personelden; usul ve esasları Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından belirlenerek kadrolarında bulundukları Kurum tarafından bu maddenin yayımı tarihinden itibaren, beş yıl içinde iki defa yapılacak sınavda başarılı olanlar, kurumlarında Defterdarlık Uzmanı ve Gelir Uzmanı kadrolarına atanırlar.” Şeklinde kanunlaşarak bugün itibariyle yürürlüktedir.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP