DOLAR 15,4955 0.05%
EURO 16,1373 -0.01%
ALTIN 901,740,05
BITCOIN 4816014,54%
İstanbul
20°

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Diyarbakır Belediyesi Zabıta Alımı 2022 Başvuru

Diyarbakır Belediyesi Zabıta Alımı 2022 Başvuru

Zabıta alımı 2022 ilanları kapsamı içinde açıklanan kamu personeli alımı bilgileri ile Diyarbakır belediyesi bünyesine 75 zabıta memuru alımı yapılacak.

ABONE OL
4 Nisan 2022 15:33
Diyarbakır Belediyesi Zabıta Alımı 2022 Başvuru
1

BEĞENDİM

ABONE OL

Zabıta Alımı 2022 İlanları Başvuru İşlemleri Başlıyor

Zabıta Alımı 2022 kamu personeli alımı ile Diyarbakır büyükşehir belediyesi içerisinde çalıştırılmak üzere ön lisans mezunu ve KPSS 70 puan şartları ile 75 zabıta memuru alımı yapılacak.

Zabıta Alımı 2022 Başvuru Şartları Nelerdir?

1. İş başvurusu yapacak olan adayların Mahalli İdareler, Mahalli İdareleri (Zabıta) veya Yerel Yönetimler Ön Lisans programlarının birinden mezun olmak ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması gerekiyor.

2. Diyarbakır iş ilanları için görev yapmak isteyenlerin en az (B) sınıfı sürücü belgesine sahip olması, herhangi bir sigortalı işte çalışmıyor olması, daha önce çahştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle işten çıkarılmış olmaması ve herhangi bir adli sicil kaydının bulunmaması gerekiyor.

3. Başvuracak adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinde belirtilen aşağıdaki genel şartlara sahip olmaları gerekmektedir ve kamusal haklardan mahrum olunmaması gerekiyor.

4. Zabıta memuru kadroları için, mezun olunan okul itibarıyla öğrenim şartını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak 2020 yılı Kamu Personel Seçme Sınavından (KPSS) alım yapılacak kadroların karşısındaki puan türünden, belirtilen asgari KPSS puanını almış olmak ve askerlik görevleri ile ilgili olarak ilişkilerinin bulunmaması gerekiyor.

5. Sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak, görevlerini yapmalarına engel bir sağlık sorunlarının olmaması ve tutum ve davranış yönünden görev yapabilecek niteliklere sahip bulunması gerekiyor.

İlginizi Çekebilir:  Urla Belediyesi Güncel Kamu Memur Alımı

6. Posta ve diğer şekillerde yapılan başvurular kabul edilmeyecektir ve devletin güvenliğine karşı suçlar işlenmemiş olması gerekiyor.

Diyarbakır Belediyesi Zabıta Memuru Alımı 2022 Başvuru Bilgileri

1. Diyarbakır Belediyesi personel alımı iş ilanları başvurusu 4 Nisan 2022 tarihinde başlayacak ve 8 Nisan 2022 tarihinde son bulacaktır.

2. Bütün adayların ilkönce https://www.diyarbakir.bel.tr adresinden başvuru formunu doldurup indirmeleri gerekiyor.

3. Elazığ Yolu Yenişehir Mahallesi Yenişehir/Diyarbakır adresinde bulunan Ali Emiri Toplantı Salonuna (Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Ana Hizmet Binasının Arkası) şahsen müracaat etmeleri gerekiyor.

4. Sözlü ve uygulamalı sınav 14/03/2022 –25/03/2022 tarihleri arasında Fırat Mahallesi Dorşin Caddesi Kayapınar/Diyarbakır adresinde bulunan Talaytepe Kapalı Spor Salonunda yapılacaktır. Sınavlar saat 09.00’da başlayacaktır.

 

Zabıta alımı 2022

Zabıta alımı 2022

Kamu Personeli Alımı Başvuru Belgeleri

1. Nüfus cüzdanı aslı veya Kurumumuzca onaylanmak üzere fotokopisi,

2. Diploma veya Mezuniyet belgesinin aslı veya e-devletten alınan barkodlu çıktısı (aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri belediyemizce tasdik edilebilir),

3. Yabancı Okul Mezunları için Denklik Belgesinin aslı veya noter onaylı örneği (aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri belediyemizce tasdik edilebilir),

4. Sürücü belgesinin aslı veya noter onaylı örneği (aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri belediyemizce tasdik edilebilir),

5. KPSS Sonuç Belgesinin ÖSYM sitesinden alınan doğrulama kodlu bilgisayar çıktısı, Erkek adaylar için askerlikle ilişiği olmadığına dair beyanı,

6. Görevini devamlı olarak yapmaya engel bir durumu olmadığına dair beyanı,

İlginizi Çekebilir:  Urla Belediyesi Güncel Kamu Memur Alımı

7. 2 adet fotoğraf (1 adedi başvuru formuna yapıştırılacak),

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP