DOLAR 15,4955 0.05%
EURO 16,1373 -0.01%
ALTIN 901,740,05
BITCOIN 4816014,54%
İstanbul
20°

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Diyarbakır Belediyesi 2022 Zabıta Alımı Başvuru

Diyarbakır Belediyesi 2022 Zabıta Alımı Başvuru

2022 zabıta alımı başvuru işlemleri için yayınlanmış olan bilgiler ile Diyarbakır belediyesi bünyesinde görevlendirilmek üzere KPSS 70 puan ile 75 zabıta memuru alımı yapılacak.

ABONE OL
22 Şubat 2022 22:23
Diyarbakır Belediyesi 2022 Zabıta Alımı Başvuru
0

BEĞENDİM

ABONE OL

2022 Zabıta Alımı Başvuru İşlemleri Başlıyor

2022 zabıta alımı başvuru kapsamında kamu personeli alımı iş ilanları yayınlandı. Duyurusu yapılan kamu alımları genelinde Diyarbakır büyükşehir belediyesi birimleri içinde istihdam edilmek üzere ön lisans mezunu ve KPSS 70 puan şartları ile 75 zabıta memuru alımı yapılacak.

2022 Zabıta Alımı Başvuru Şartları Nelerdir?

İş başvurusu yapacak olan adayların Mahalli İdareler, Mahalli İdareleri (Zabıta) veya Yerel Yönetimler Ön Lisans programlarının birinden mezun olmak ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması gerekiyor.

Diyarbakır iş ilanları için görev yapmak isteyenlerin en az (B) sınıfı sürücü belgesine sahip olması, herhangi bir sigortalı işte çalışmıyor olması, daha önce çahştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle işten çıkarılmış olmaması ve herhangi bir adli sicil kaydının bulunmaması gerekiyor.

Başvuracak adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinde belirtilen aşağıdaki genel şartlara sahip olmaları gerekmektedir ve kamusal haklardan mahrum olunmaması gerekiyor.

Zabıta memuru kadroları için, mezun olunan okul itibarıyla öğrenim şartını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak 2020 yılı Kamu Personel Seçme Sınavından (KPSS) alım yapılacak kadroların karşısındaki puan türünden, belirtilen asgari KPSS puanını almış olmak ve askerlik görevleri ile ilgili olarak ilişkilerinin bulunmaması gerekiyor.

Sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak, görevlerini yapmalarına engel bir sağlık sorunlarının olmaması ve tutum ve davranış yönünden görev yapabilecek niteliklere sahip bulunması gerekiyor.

İlginizi Çekebilir:  KPSS Şartsız İzelman Memur Alımı

Posta ve diğer şekillerde yapılan başvurular kabul edilmeyecektir ve devletin güvenliğine karşı suçlar işlenmemiş olması gerekiyor.

Diyarbakır Belediyesi Zabıta Memuru Alımı Başvuru Bilgileri

Diyarbakır Belediyesi personel alımı iş ilanları başvurusu 4 Nisan 2022 tarihinde başlayacak ve 8 Nisan 2022 tarihinde son bulacaktır.

Bütün adayların ilkönce https://www.diyarbakir.bel.tr adresinden başvuru formunu doldurup indirmeleri gerekiyor.

Elazığ Yolu Yenişehir Mahallesi Yenişehir/Diyarbakır adresinde bulunan Ali Emiri Toplantı Salonuna (Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Ana Hizmet Binasının Arkası) şahsen müracaat etmeleri gerekiyor.

Sözlü ve uygulamalı sınav 14/03/202225/03/2022 tarihleri arasında Fırat Mahallesi Dorşin Caddesi Kayapınar/Diyarbakır adresinde bulunan Talaytepe Kapalı Spor Salonunda yapılacaktır. Sınavlar saat 09.00’da başlayacaktır.

Kamu Personeli Alımı Başvuru Belgeleri

Nüfus cüzdanı aslı veya Kurumumuzca onaylanmak üzere fotokopisi,

Diploma veya Mezuniyet belgesinin aslı veya e-devletten alınan barkodlu çıktısı (aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri belediyemizce tasdik edilebilir),

Yabancı Okul Mezunları için Denklik Belgesinin aslı veya noter onaylı örneği (aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri belediyemizce tasdik edilebilir),

Sürücü belgesinin aslı veya noter onaylı örneği (aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri belediyemizce tasdik edilebilir),

KPSS Sonuç Belgesinin ÖSYM sitesinden alınan doğrulama kodlu bilgisayar çıktısı, Erkek adaylar için askerlikle ilişiği olmadığına dair beyanı,

Görevini devamlı olarak yapmaya engel bir durumu olmadığına dair beyanı,

2 adet fotoğraf (1 adedi başvuru formuna yapıştırılacak),

 

2022 Zabıta Alımı Başvuru ilan

2022 Zabıta Alımı Başvuru tarih

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP