DOLAR 15,4955 0.05%
EURO 16,1373 -0.01%
ALTIN 901,740,05
BITCOIN 4816014,54%
İstanbul
20°

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Başkandan Taşeron, EYT ve TİS Açıklaması

Başkandan Taşeron, EYT ve TİS Açıklaması

Türk-İş Genel Başkanı Ergin Atalay yerel seçimlerden sonra taşeron, EYT ve TİS konularının biran önce açıklığa kavuşturulması gerektiğini söyledi.

ABONE OL
10 Şubat 2022 20:56
Başkandan Taşeron, EYT ve TİS Açıklaması
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Güvenlik İş Sendikası 3. Olağan Genel kuruluna katılan Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, Türkiye’nin gündemindeki yerel seçimlerin bitmesinin ardından vakit kaybetmeyerek ülkemizin esas gündemi olan kamu iktisadi teşebbüsleri (KİT), emeklilikte yaşa takılanlar, geçici işçiler, kamu sözleşmeleri gibi konuların vakit kaybedilmeden konuşulması ve gerekli adımların ivedilikle atılması gerektiğini ifade etti.
Mağduriyet Yaşatılmadan Çözümler bulunmalıdır

Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay Güvenlik İş sendikası 3. Olağan genel kurulunda yaptığı açıklamada; ‘’Ülke gündeminden yerel seçim tartışmalarının bir an önce çıkarılarak gerçek gündemi ile ilgilenmeye başlaması gerekiyor. Bunlar içerisinde taşeron işçiler, EYT olarak adlandırılan emeklilikte yaşa takılanlar ve geçici işler konularının taraflara Marsbahis herhangi bir mağduriyet yaşatılmanda ve toplum vicdanına uygun bir şekilde çözülmesi gerekiyor. ’’ şeklinde açıklamalarda bulunmuştur.

Güvenlik-İş Sendikası Genel Başkanı Ömer Çağırıcı da özel güvenlik görevlilerinin ülkedeki genel kolluk kuvvetlerinin yardımcı olması noktasında son derece önemli bir görev üstlendiklerine vurgu yaparak, Türkiye’de 320 bin özel güvenlik görevlisinin görev yaptığını ifade etti. Çağırıcı, özel güvenlik görevlilerinin çalışma üniformaları ile ilgili tek tip üniforma ile ilgili çalışmaların tüm hızıyla ve oldukça özenli bir şekilde devam ettiğini belirterek ” Kısa zaman içerisinde kamuda çalışan tüm özel güvenlik görevlilerinin tek tip elbise gitmesi sağlanacak.” İfadesini kullandı.

İlginizi Çekebilir:  İzenerji İnsan Kaynakları Memur Alımı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP