DOLAR 15,4955 0.05%
EURO 16,1373 -0.01%
ALTIN 901,740,05
BITCOIN 4816014,54%
İstanbul
20°

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

2020 de Memurlara Ödenen Geçici Görev Gündelikleri Ne Kadar Oldu

2020 de Memurlara Ödenen Geçici Görev Gündelikleri Ne Kadar Oldu

2020 de Memurlara Ödenen Geçici Görevi gündelik yevmiyeleri değişmiş olup kadro ve unvanlararına göre memurlara ödenen gündelikler resimli olarak haberimizin devamında verilmiştir. İşte tüm detaylarıyla...

ABONE OL
9 Şubat 2022 04:57
2020 de Memurlara Ödenen Geçici Görev Gündelikleri Ne Kadar Oldu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Devlet kamu hizmetlerini memurlar eliyle yürütmektedir.  Devlet memurları görevlerini belirlenen görev mahallerinde yürütürler. Görev mahallerinde görevin yürütülmesinde bir takım nedenlerle kadro veya personel eksikliği gibi durumlarda; Başka görev mahallerindeki memurlar tarafından geçici görevlendirme ile kamu hizmetleri sürdürülmektedir. Devlet memurlarının ayrıca bir takım bilgi, beceri ve deneyim kazanmaları amacıyla çeşitli kurs ve eğitim programlarına tabi tutulmaktadırlar. Bu durumlarda ki personel asli görev alanı dışında geçici olarak görevlendirildikleri buradaki geçici görevindeki konaklama ve zorunlu ihtiyaçları için geçici görev yolluğu ödenmektedir.

6245 sayılı harcırah kanununda öngörülen geçici görev gündeliklerinin ve konaklama ücretlerinin bu zorunlu ihtiyaçları karşılama olanağı yoktur.  Geçici görev harcırahlarının makul ve günün ekonomik yaşam koşullarına uygun olmalıdır. En büyük sorun ise ailesinden eşinden ve çocuklarından ayrı kalan geçici görevli personel ikinci bir konaklama masrafı ile karşı karşıya kalmaktadır. Birçok yerde kamuya ait misafirhanelerin yetersiz olması nedeniyle buralarda yer bulunmamakta ve zorunlu olarak daha yüksek konaklama ücreti ödemek zorunda kalmaktadır.

Ayrıca geçici görev süresinin ilk 10 günlük kısmı için ödenen gündeliğin % 50 artırımlı kısmı bile konaklama ücretini karşılayamazken sonrası günler için öngörülen konaklama tutarları, konaklama ücretleri ile ilişkilendirilememektedir.  Hal böyle olunca da geçici görev personele bir külfet yüklemektedir. Hem geçici görevlendirileceksiniz hem de ekstradan cepten para harcayacaksınız.   Üstelik birçok kurumda geçici görev yollukları da zamanında ödenememektedir. Bazen ödeme süresi birkaç ayı bulmaktadır. Bu nedenle geçici görevli personel maddi ve manevi olarak mağdur edilmektedir. Zorunlu olmadıkça geçici görevlendirme yapılmamalı, geçici görevlendirmelerde de zorunlu masraflar karşılanmalı. Tablodaki tutarlar günün ve yaşam koşullarına uygun hale getirilmelidir.

İlginizi Çekebilir:  Sağlık Bakanlığı Bilkent Memur Alımı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP