DOLAR 15,4955 0.05%
EURO 16,1373 -0.01%
ALTIN 901,740,05
BITCOIN 4816014,54%
İstanbul
20°

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları 30 Uzman Yardımcısı Alıyor

Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları 30 Uzman Yardımcısı Alıyor

Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları Başkanlığı’nda hizmet vermek üzere çok sayıda Uzman Yardımcısı alımı yapılacaktır. Kılavuz yayımlandı.

ABONE OL
10 Şubat 2022 20:58
Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları 30 Uzman Yardımcısı Alıyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Türkiye genelinde yayımlanan ve milli hasıla istatistiklerinde yer bulan kurum içi alımlar bünyesinde yurt dışı ile bağlantılı bir şekilde istihdam seferberliğine destek veren kurumların, personel alımı ve işçi alımı ilanı yayımlama süreçleri devam ediyor.

Hem özel hem de vakıf kuruluşları dahilinde gerçekleştirilen bu istihdam süreçlerine dair yayımlanan ve personel alımları kapsamında çıkılan ilanlar ve başvuru kılavuzlarında ise adaylar için önemli bilgiler yer alıyor.

Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları Başkanlığı Personel Alıyor

Bahsi geçen ve süreç içerisinde katkısı bulunan istihdam ilanlarından bir tanesi olarak yayımlanan ilanda yer alan bilgilere göre Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları Başkanlığı tarafından personel alımı yapılmaktadır.

Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları Başkanlığı dahilinde yapılacak olan istihdamlar için ise 30 kişilik kontenjan açılmış olup; alımların da Uzman Yardımcısı unvanı ile yapılacağı ilan edilmiştir.

Başvuru Şartları ve Süreci

Adayların yayımlanan ilanda yer alan kadrolara başvuru yapabilmeleri için 657 sayılı Devlet Memurları Kanununda yer alan genel şartları sağlamaları gerekiyor olup; 35 yaşını doldurmamış ve En az dört yıllık lisans eğitimi veren fakültelerin Makrobet Tablo-1’de belirtilen bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından onaylanmış yurt içindeki veya yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak şartını haiz olmaları gerekmektedir.

Başvuru yapacak olan adayların en son 16 Eylül 2019 tarihine kadar kılavuzda yer aldığı usul ile başvurularını tamamlamaları gerekmektedir. Başvurular ise Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları internet sitesinden, online olarak yapılacaktır.

İlginizi Çekebilir:  İstanbul Şehir Hatları 4 Daimi Personel Alımı

YTB 30 Uzman Yardımcısı başvurularını tamamlamak için tıklayınız.

YTB 30 Uzman Yardımcısı ilan kılavuzuna erişmek için tıklayınız.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP