DOLAR 15,4955 0.05%
EURO 16,1373 -0.01%
ALTIN 901,740,05
BITCOIN 4816014,54%
İstanbul
20°

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Üniversite Hastanesi En Az Lise Mezunu 466 Sözleşmeli Personeli Alımı

Üniversite Hastanesi En Az Lise Mezunu 466 Sözleşmeli Personeli Alımı

Üniversite Sağlık Araştırma ve Uygulama Merkezine 657 sayılı devlet memurları kanunu sözleşmeli personel çalıştırılmasına ilişkin lise, önlisans ve lisans mezunları arasından 466 sağlık personeli alımı yapılacağı ilan edilmiştir. Tüm detayları haberimizde…

ABONE OL
9 Şubat 2022 05:12
Üniversite Hastanesi En Az Lise Mezunu 466 Sözleşmeli Personeli Alımı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Atatürk Üniversitesi Hastanesi birimlerinde çalıştırılmak üzere farklı kadro ve unvanlarda lise, önlisans ve lisans mezunları arasından istihdam edilmek üzere sözleşmeli 466 sağlık personeli alımı yapılacağı ilan edilmiştir. İlgilenen adayların başvuru şartları ve detayları aşağıda verilmiştir.

GENEL BAŞVURU ŞARTLARI NELER

• Başvuracak adaylarda yukarıda belirtilen özel şartlar ile 657 Sayılı Kanunun 48. maddesinde belirtilen genel şartlar aranır.

• Türk Vatandaşı olmak,

• Kamu haklarından mahrum bulunmamak,

• Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkum olmamak.

• Erkek adayların muvazzaf askerlik çağına gelmemiş, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış, muaf, erteletmiş veya yedek sınıfına geçirilmiş olmak, 

• 657 sayılı Kanunun 53 üncü madde hükümleri saklı kalmak kaydı ile görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak,

• Eczacı pozisyonuna müracaat eden adayların 6197 sayılı Eczacılar ve Eczaneler Hakkında Kanun’un 2. 3 ve 4’üncü maddelerinde belirtilen şartları taşımaları gerekmektedir.

İlginizi Çekebilir:  Çanakkale Ayvacık Belediyesi Destek Personeli Alımı

• Ortaöğretim mezunları için 2018 KPSS (P94) puanı, Önlisans mezunları için 2018 KPSS (P93) puanı, Lisan mezunları için 2018 KPSS (P3) puanı değerlendirilecektir.

• Çeşitli KHK ile kamu görevinden çıkarılanlar başvuruda bulunamazlar.

• Başvuracak adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 41. maddesinin Bu şekilde istihdam edilenler, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kumlu Karan ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumlarının sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler” hükmü gereğince halen kamu kurumunda 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4 (b) maddesine göre sözleşmeli personel olarak çalışanlar Üniversitemiz ilanına aynı unvanda başvuru yapamaz Ancak ilgili mevzuat gereğince usule uygun olarak istifa edip 1 (bir) yıllık süre şartına tabi tutulmadan istihdam edilebilecek olanlar bu durumu belgelendirmek koşulu ile ilana başvuru yapabileceklerdir. Aksi takdirde bu maddeye aykırı dununu tespit edilenlerin atamaları yapılmayacaktır. Sözleşme imzalama aşamasında ilgili belgenin ibrazı istenecektir.

• Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.

• Tüm pozisyonlar için haftalık çalışma süresi 40 saati aşmayacak şekilde ilgili birimin yönetimi tarafından belirlenecek saatlerde görev yapma gece dahil şartını kabul etmek. 

BAŞVURU ŞEKLİ, YERİ VE ZAMANI

1. Başvurular, ilanın Resmî Gazetede yayımlandığı tarihten itibaren 15 gün içinde Üniversitemizin https://hastaneilan.atauni.edu.tr adresinden online olarak yapılacaktır. (Başvuru son günü saat 23.59’a kadar; Şahsen ve posta yolu ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir. Adaylar sistemden istenilen bilgi ve belgelerini yüklediğinde başvuru tamamlanarak başvuru aday numarası oluşacaktır. Başvuru süresince güncelleme yapılabilecek olup eksik veya yanlış bildirimlerde sorumluluk adaya ait olacaktır. Süresinde yapılamayan başvurular dikkate alınmayacaktır.

İlginizi Çekebilir:  Çanakkale Ayvacık Belediyesi Destek Personeli Alımı

2. Gerçeğe aykırı belge verenler ya da beyanda bulunanlar hakkında yasal işlem yapılacak olup, yerleştirme işlemi yapılmış olsa dahi iptal edilecek, kurumumuzca kendilerine bir bedel ödenmiş ise bu bedel yasal faizi ile birlikte tazmin edilecektir.

3. Adaylar ilan edilen pozisyonlardan sadece birine başvurabilecek olup birden fazla pozisyona başvuru yapılamayacaktır. Birden fazla pozisyona başvuru yapan adayların her iki başvurusunda geçersiz sayılacaktır.

ONLİNE BAŞVURADA SİSTEME EKLENMESİ GEREKEN BELGELER

• KPSS Sınav Sonuç Belgesi

• Mezuniyet Belgesi diploma ön ve arka yüzü veya karekodlu e-devlet kapısı çıktısı,

• Askerlik Durum Belgesi,

• Adli Sicil Durum Belgesi (e-devlet kapısından oluşturulmuş belge,

• Başvurulan unvanda isteniyor ise iş tecrübesini gösterir onaylı belge veya sertifika,

• SGK Hizmet Dökümü İş tecrübesi istenilen pozisyonlarda barkodlu e-devlet kapısı çıktısı,

Daha detaylı bilgi için ilan kılavuzunu inceleyiniz.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP