DOLAR 15,4955 0.05%
EURO 16,1373 -0.01%
ALTIN 901,740,05
BITCOIN 4816014,54%
İstanbul
20°

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Üniversite Farklı Unvanlarda 215 Kamu Personeli Alımı

Üniversite Farklı Unvanlarda 215 Kamu Personeli Alımı

Türkiye İş Kurumu üzerinden yayınlanan ilan kapsamında Çukurova Üniversitesinde istihdam edilmek üzere farklı unvanlarda 215 kamu personeli alımı yapılmaktadır. Tüm detaylar haberimizde…

ABONE OL
9 Şubat 2022 05:12
Üniversite Farklı Unvanlarda 215 Kamu Personeli Alımı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İŞKUR üzerinden yayınlanan ilan çerçevesinde Adana Çukurova Üniversitesinde güvenlik görevlisi alımı, hasta ve yaşlı bakım elemanı alımı ve temizlik personeli alımı olmak üzere 215 kamu personeli alımı yapılmaktadır.

60 hasta ve yaşlı bakım elemanı şartları;

• Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması,

• Milli Güvenlik Kurulunca Devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara ya da terör örgütlerine üyeliği, mensubiyeti, veya iltisakı yahut bunlarla irtibatı bulunmamak,

• Kamusal hakları kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak,

• Görevini devamlı yapmaya engel olabilecek sağlık sorunu olmamak.

• Vardiyalı veya dönüşümlü çalışmaya engel durumu olmamak,

• Erkek adaylar için askerlik ile ilişiği olmamak (Yapmış olmak, tecilli olmak veya muaf olmak,

• Her aday, İŞKUR’da yayınlanan listede belirtilen bir işyeri ve bir meslek koluna  başvuru yapabilecektir.

• İŞKUR’da ilan edilen işgücü taleplerinde son başvuru tarihi itibariyle, başvuru yapılacak kadrolarda belirtilen öğrenim düzeyinde bir okuldan mezun olmak,

• Adaylardan, gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu tespit edilenler ile şartları taşımadığı sonradan tespit edilenler ilan/sınav/göreve başlama sürecinin her aşamasında idarece sonlandırılabilecektir. Bu kişiler hakkında Türk Ceza

• Kanununun ilgili hükümleri uygulanmak üzere, Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulacaktır.

• İlan edilen kadrolara başvuru sonucunda atanmaya hak kazanan adaylar 4857 sayılı İş Kanunu hükümleri çerçevesinde sürekli işçi olarak istihdam edecektir.

• 2 ay deneme süresi olup, deneme süresi içinde başarısız olanların iş akdi bildirim süresi beklenmeksizin feshedilecektir.

• Ayrıca, yine bu hizmet türünde istihdam edilecek personel de Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin 12 inci maddesinin 3 üncü fıkrası uyarınca sadece noter kurasıyla belirlenecektir.

• Hasta bakımı ve temizliği ‘Hasta ve Yaşlı Bakım Elemanı mesleğinde’ hizmet türünde istihdam edilecek personel için; Ortaöğretim kurumlarının hasta ve yaşlı hizmetleri alanının engelli bakımı, hasta bakımı ve yaşlı bakımı dallarından ya da sağlık hizmetleri alanının ebe yardımcılığı, hemşire yardımcılığı ve sağlık bakım teknisyenliği dallarından birinden mezun olunması gerekmektedir.

139 temizlik görevlisi alımı için aranan şartlar;

1) Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması,

2) Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almamış olmak,

3) 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesindeki şartları taşıyor olmak (Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, millî savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak,

4) Milli Güvenlik Kurulunca Devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara ya da terör örgütlerine üyeliği, mensubiyeti, veya iltisakı yahut bunlarla irtibatı bulunmamak,

5) Kamusal hakları kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak,

6) Görevini devamlı yapmaya engel olabilecek sağlık sorunu olmamak.

7) Vardiyalı veya dönüşümlü çalışmaya engel durumu olmamak,

8) Erkek adaylar için askerlik ile ilişiği olmamak (Yapmış olmak, tecilli olmak veya muaf olmak,

9) Her aday, İŞKUR’da yayınlanan listede belirtilen bir işyeri ve bir meslek koluna  başvuru yapabilecektir.

10) İŞKUR’da ilan edilen işgücü taleplerinde son başvuru tarihi itibariyle, başvuru yapılacak kadrolarda belirtilen öğrenim düzeyinde bir okuldan mezun olmak,

11) Adaylardan, gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu tespit edilenler ile şartları taşımadığı sonradan tespit edilenler ilan/sınav/göreve başlama sürecinin her aşamasında idarece sonlandırılabilecektir. Bu kişiler hakkında Türk Ceza Kanununun ilgili hükümleri uygulanmak üzere, Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulacaktır.

12) İlan edilen kadrolara başvuru sonucunda atanmaya hak kazanan adaylar 4857 sayılı İş Kanunu hükümleri çerçevesinde sürekli işçi olarak istihdam edecektir. 2 ay deneme süresi olup, deneme süresi içinde başarısız olanların iş akdi bildirim süresi beklenmeksizin feshedilecektir.

13) Kamu Kurum ve Kuruluşlarının ilgili disiplin mevzuatı uyarınca görevinden veya meslekten ihraç edilenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir.Diğer hususlarla ilgili mevzuat/yönetmelik hükümlerine göre hareket edilecektir.

14) Ayrıca, yine bu hizmet türünde istihdam edilecek personel de Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin 12 inci maddesinin 3 üncü fıkrası uyarınca sadece noter kurasıyla belirlenecektir.

15) Temizlik Görevlisi mesleği için; en az İlköğretim mezunu olmak, en çok Ortaöğretim (lise ve dengi) mezunu olmak. 

16 Güvenlik görevlisi alımı için başvuru şartları;

1. Türk vatandaşı olmak,

2. Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almamış olmak,

4. Milli Güvenlik Kurulunca Devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara ya da terör örgütlerine üyeliği, mensubiyeti, veya iltisakı yahut bunlarla irtibatı bulunmamak,

5. Kamusal hakları kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak,

6. Görevini devamlı yapmaya engel olabilecek sağlık sorunu olmamak.

7. Vardiyalı veya dönüşümlü çalışmaya engel durumu olmamak,

8. Erkek adaylar için askerlik ile ilişiği olmamak, Yapmış olmak, tecilli olmak veya muaf olmak,

9. Her aday, İŞKUR’da yayınlanan listede belirtilen bir işyeri ve bir meslek koluna  başvuru yapabilecektir.

10. İŞKUR’da ilan edilen işgücü taleplerinde son başvuru tarihi itibariyle, başvuru yapılacak kadrolarda belirtilen öğrenim düzeyinde bir okuldan mezun olmak,

11. Adaylardan, gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu tespit edilenler ile şartları taşımadığı sonradan tespit edilenler ilan/sınav/göreve başlama sürecinin her aşamasında idarece sonlandırılabilecektir. Bu kişiler hakkında Türk Ceza Kanununun ilgili hükümleri uygulanmak üzere, Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulacaktır.

12. İlan edilen kadrolara başvuru sonucunda atanmaya hak kazanan adaylar 4857 sayılı İş Kanunu hükümleri çerçevesinde sürekli işçi olarak istihdam edecektir. 2 (iki) ay deneme süresi olup, deneme süresi içinde başarısız olanların iş akdi bildirim süresi beklenmeksizin feshedilecektir.

13. Kamu Kurum ve Kuruluşlarının ilgili disiplin mevzuatı uyarınca görevinden veya meslekten ihraç edilenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir.

14. Diğer hususlarla ilgili mevzuat/yönetmelik hükümlerine göre hareket edilecektir.

-Ayrıca, yine bu hizmet türünde istihdam edilecek personel de Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin 12 inci maddesinin 3 üncü fıkrası uyarınca sadece noter kurasıyla belirlenecektir.

-Koruma ve Güvenlik Görevlisi (Silahsız) mesleği için en az ön lisans mezunu olmak, en çok lisans mezunu olmak ve güvenlik kimlik kartına sahip olmak. (Silahlı güvenlik görevlisi kimlik kartına sahip olanlar da başvuru yapabilir). 5188 Sayılı Kanun gereği özel güvenlik temel eğitimini başarı ile tamamlamış olmak. Temel eğitim sonrası çalışma süresi dolanlar için yenileme eğitiminin yapılmış olması, kimlik kartı süresinin dolmasına en az 1 yıl kalmış olması ve valiliklerce verilen özel güvenlik görevlisi kimlik kartına sahip olması gerekmektedir.

(5188 sayılı Kanun gereği özel güvenlik temel eğitimini başarı ile tamamlamış olmak ve Valilik tarafından düzenlenen geçerli özel güvenlik kimlik kartına sahip olmak). (Kimlik kartı süresinin dolmasına en az 1 yıl kalmış olmak.

– 24 saat vardiyalı çalışmaya müsait, görevi yapmaya engel olacak herhangi bir sağlık sorunu bulanmamak.

– Gece ve Gündüz 8 veya 12 saatlik vardiyalı sistemde çalışmaya engel durumu olmamak,

– Başvuru yapan adaylardan erkeklerde 170 cm, kadınlarda 160 cm’den kısa boylu olmamak ve bu şartı taşıyan adayların ise boy uzunluğunun santimetre cinsinden son iki rakam ile kilosu arasında fark 10’dan fazla, 10’dan az olmaması gerekmektedir.

Çukurova Üniversitesi Temizlik görevlisi olmak isteyen adaylar 00005559287 İŞKUR ilan numarası ile online başvuru yapacaklardır.

Çukurova Üniversitesi Hasta ve yaşlı bakım elemanı olmak isteyen adaylar 0000055559448 ilan numarası ile online başvuru yapacaklardır.

Çukurova Üniversitesi Güvenlik görevlisi olmak isteyen adaylar için ise 000055559427 ilan numarası ile online başvuru yapacaklardır.

Son Başvuru Tarihi: 03 Temmuz 2020 olarak ilan edilmiştir.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP