DOLAR 15,4955 0.05%
EURO 16,1373 -0.01%
ALTIN 901,740,05
BITCOIN 4816014,54%
İstanbul
20°

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Türkiye'de Tüm Okullara 92 Bin Personel Alınacak

Türkiye'de Tüm Okullara 92 Bin Personel Alınacak

MEB son toplantısında alınan karar gereği 30 bin okula temizlik, güvenlik ve sağlık personeli alımı yapılacağı açıklanmıştı. Okullara 92 bin TYP personeli alımı ne zaman yapılacağı adaylar tarafından sorgulanmaya başlandı. Şu anda şehirlere TYP personel alımı yapılmaktadır...

ABONE OL
9 Şubat 2022 05:13
Türkiye'de Tüm Okullara 92 Bin Personel Alınacak
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Okullara 92 Bin personel alınacak

MEB son toplantısında alınan karar gereği 30 bin okula temizlik, güvenlik ve sağlık personeli alımı yapılacağı açıklanmıştı. Okullara 92 bin TYP personeli alımı ne zaman yapılacağı adaylar tarafından sorgulanmaya başlandı. Şu anda şehirlere TYP personel alımı yapılmaktadır.

Okullara 92 Bin TYP Personeli ne Zaman Alınacağı Detayları

Okulların açılacağı tarih duyuruldu. Okullar açılmadan önce 92 bin TYP personeli alımı ne zaman yapılacağı merak ediliyor. MEB son toplantısında alınan karar gereği güvenlik görevlisi, sağlık personeli ve temizlik personeli alınacak.

MEB son toplantısında alınan karar gereği 30 bin okula temizlik, güvenlik ve sağlık personeli alımı yapılacağı açıklanmıştı. Okullara 92 bin TYP personeli alımı ne zaman yapılacağı adaylar tarafından sorgulanmaya başlandı. Şu anda şehirlere TYP personel alımı yapılmaktadır. Ancak MEB harici kamu kurumları bu alımları gerçekleştirmektedir.

31 Ağustos 2020 tarihinde okullar açılacağı açıklandı. Okulların koronavirüs temizliği, okula başladıkları zaman güvenlik ve sağlık durumlarını kontrol amaçlı sağlık personeli hazır hale gelmesi planlanmıştır. Bu kapsamda Temmuz sonları ve Ağustos ayı içerisinde yapılacaktır.

MEB okullara güvenlik görevlisi, temizlik elemanı ve sağlık personeli alınacak.19. Milli Eğitim Şurası’nda oluşturulan komisyon kararınca alınan kararlar uygulamaya geçiyor. Milli Eğitim Bakanlığı ve Türkiye İş Kurumu arasında zaten protokol bulunmaktadır. Bu kapsamda TYP personeli alımı olarak gerçekleşmesi ön görülüyor.

İlginizi Çekebilir:  KPSS'siz Kamu Daimi Büro İşçi Alımı

30 bin okul için yapılan bu çalışma ile yaklaşık olarak 90 bin kişiye istihdam alanı oluşturması bekleniyor. Çünkü her okul 2 güvenlik görevlisi ve 1 temizlik personeli alması durumunda dahi 92 bin kişi için iş alanı oluşturulmuş oluyor. Sağlık personeli alımı yapılıp yapılmayacağı ilanların yayınlanması ile netlik kazanacaktır.

Özellikle güvenlik görevlisi için kesin alınacaklar için şunlar kaydedildi. Okullarda ziyaretçi kartı uygulaması, kamera sistemi, duman sensörü, metal detektör gibi önlemler alınabilecek. Ayrıca öğrencilerin okula istenmeyen araç gereç ve suç aleti getirmelerini önlemek için denetimler arttırılacak.

Güvenlik görevlisi ve temizlik elemanı alımı en az ilkokul mezunları arasından yapılacak. Sağlık personeli alımları ilk defa yapılması planlandığı üzere hangi öğrenim durumu ve ne şartlarda olduğu belirsizdir.

İlanlar yayınlanmamıştır. Yaz aylarında okullar açılmadan ilanlara çıkılarak alımların gerçekleşmesi yapılacaktır.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP