DOLAR 15,4955 0.05%
EURO 16,1373 -0.01%
ALTIN 901,740,05
BITCOIN 4816014,54%
İstanbul
20°

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Türkiye Genelinde Günlük 108 Lira İle İş İmkanı

Türkiye Genelinde Günlük 108 Lira İle İş İmkanı

İŞKUR sitesinden yayınlanmış olan iş başı eğitim ve Mesleki eğitim kurs alımı ilan bilgisinde eleman alımı yapılacağı bildirildi. İş sahibi ve meslek sahibi olmak isteyen bütün kişilerin günlük 108 Türk Lirası ödeme yapılacağı açıklandı.

ABONE OL
9 Şubat 2022 05:54
Türkiye Genelinde Günlük 108 Lira İle İş İmkanı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Türkiye Genelinde Günlük 108 Lira İle İş İmkanı

İŞKUR sitesinden yayınlanmış olan iş başı eğitim ve Mesleki eğitim kurs alımı ilan bilgisinde eleman alımı yapılacağı bildirildi. İş sahibi ve meslek sahibi olmak isteyen bütün kişilerin günlük 108 Türk Lirası ödeme yapılacağı açıklandı.

Aşağıda yazılı olan link üzerinden başvuru işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Başvuru yapmadan önce mutlaka İŞKUR internet sitesine şifreniz ile giriş yapmanız gerekmekte.

https://esube.iskur.gov.tr/Kurs/KursOnAir.aspx

is 2

kurs 6

ÖNCE KURS SONRA İŞ SAHİBİ OLUNACAK

Başvuruları kabul edilen bütün adaylar önce kurs eğitimlerini tamamlamak zorundadır. Tahmini olarak 3 ay sürecek olan kursun hemen sonrasında işi öğrenmiş olan bütün bay ve bayan kişiler hem iş hem de meslek sahibi olmuş olacaklar.

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI NELERDİR

1 – İş başı 108 TL ilanına başvuracak kişilerin Türk vatandaşı olması gerekiyor.

2 – İş başı 108 TL ilanına başvuracak adayların kamu haklarından mahrum bulunmaması gerekiyor.

3 – İş başı 108 TL ilanına başvuracak tüm bay ve bayanların affedilmiş olsalar bile devletin ve milletin güvenliğine karşı suçlar işlememiş olması gerekiyor.

4 – İş başı 108 TL ilanına başvuru işlemi yapacak olan kişilerin Anayasal düzenleri yıkmaya çalışmak ve bu düzenin işleyişini engellemeye karşı suçlar işlememiş olmak.

5 – İş başı 108 TL ilanına başvuracak bütün adayların ilan edilmiş olan kadrolar için aranmış diğer başvuru şartlarını taşıması gerekmektedir.

6 – İş başı 108 TL ilanına başvuracak kişilerin ilan edilmiş olan unvanlar için mezun olunmuş okul nedeni ile öğrenim ve eğitim şartını taşımak gerekmektedir.

7 – İş başı 108 TL ilanına başvuruda bulunmak isteyen tüm kişilerin Yapılacak Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması sonucu olumlu olmak

8 – İş başı 108 TL ilanına başvuracak bütün bay ve bayan vatandaşların kişilerin Terör örgütlerin propagandasını yapmamış olmak.

9 – İş başı 108 TL ilanına başvuracak bütün kişilerin Terör örgütleriyle eylem birliği içerisinde olmamış olmak.

10 – İş başı 108 TL ilanına başvuracak tüm kişilerin terör örgütlerine üyeliği, irtibatı veya iltisakı bulunmamak.

ADAYLARDAN İSTENİLEN BELGELER

1. İş başı 108 TL ilanına başvuru yapacak tüm adayların Nüfus cüzdanı aslı veya kurumumuzca onaylanmak üzere fotokopisi gerekmektedir.

2. İş başı 108 TL ilanına başvuru işleminden bulunan tüm Bay bayan adayların Diploma belgesinin aslı veya noter onaylı örneği veya e-devlet üzerinden alınacak barkotlu mezuniyet belgesi gerekmektedir.

3. İş başı 108 TL ilanına başvurmak isteyen tüm kişilerin Yabancı Okul Mezunu adaylar için Denklik Belgesinin aslı veya noter onaylı örneği gerekmektedir.

4. İş başı 108 TL ilanına başvuruda bulunmak isteyen tüm erkek Adaylar için askerlik ile ilişkisi olmadığına dair resmi beyanı gerekmektedir.

5. İş başı 108 TL ilanına başvuracak bütün bay ve bayan adayların görevlerini devamlı bir şekilde yapmasına engel olacak bir durumu olmadığına dair resmi beyanı.

6. İş başı 108 TL ilanına başvuracak tüm insanların 2 adet biyometrik fotoğraf gerekmekte ve bir adedi forma yapıştırılacaktır.

7. İş başı 108 TL ilanına başvuracak tüm vatandaşların Sürücü belgesinin aslı veyahut noter onaylı sureti gerekmektedir.

8. İş başı 108 TL ilanına başvuracak olan bütün kişilerin Özel sektörde çalışılan süreler için SGK hizmeti dökümü gerekmektedir.

9. İş başı 108 TL ilanına başvuracak olan bütün kişilerin Kamu kurumlarında çalışılan süreler için çalıştıkları kurumdan alınacak belge gerekmektedir.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP