DOLAR 15,4955 0.05%
EURO 16,1373 -0.01%
ALTIN 901,740,05
BITCOIN 4816014,54%
İstanbul
20°

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

TUİK En Az İlköğretim Mezunu Kadrolu Kamu Personeli Alıyor

TUİK En Az İlköğretim Mezunu Kadrolu Kamu Personeli Alıyor

Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS şartı aranmadan Türkiye İstatistik Kurumu Başkanlığı tarafından kamu personeli alınıyor. Başvuruda bulunacak adayların en az ilköğretim mezunu olması gerekmektedir. Kimler başvuruda bulunabilir, aranan şartlar neler…

ABONE OL
10 Şubat 2022 20:56
TUİK En Az İlköğretim Mezunu Kadrolu Kamu Personeli Alıyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Yayımlanan ilana göre TUİK tarafından kamu personeli alımı ilanı verilmiştir. Türkiye İstatistik Kurumu tarafından alınacak personeller destek hizmetleri personeli olarak kadrolar belirlenmiştir.

Destek hizmetleri personeli alımı için: Başvuruda bulunacak adayların en az ilköğretim en fazla ise lisans mezunları arasından 18 veya 35 yaş aralığında TMY statüsünde 2 kişi alınacaktır. Adaylar iş ilan 00004972870 numaralı ilana 14 Mayıs 2019 tarihi mesai bitimine kadar başvurularını tamamlamaları gerekmektedir. Ankara ilinde çalışma adresi olarak belirtilmiştir.

Destek hizmetler personel alımı için: Adayların en az ilkokul en fazla lisans mezunları arasından 18 ila 35 yaş aralığında ve engelli statüsünde olması gerekmektedir. Personel alımı için 1 kişi iş ilan 00004972287 numaraya başvuruları kabul edilmektedir.
Destek personel alımı genel şartlar:

Eski hükümlü-terörle mücadelede malul sayılmayacak şekilde yaralanan kapsamında alınacaklar için ise kamu kurum ve kuruluşlarına eski hükümlü veya terörle mücadelede malul sayılmayacak şekilde yaralananların işçi olarak alınmasında uygulanacak usul ve esaslar hakkındaki yönetmeliğin (4) üncü maddesinin birinci fıkrasının A bendinde tanımlandığı şekilde eski hükümlü veya (4) üncü maddenin birinci fıkrasının Ğ bendinde tanımlandığı şekilde terörle mücadelede malul sayılmayacak şekilde yaralanmış olması

Engelli kapsamında alınacaklar için ise: yurtiçinde işe yerleştirme hizmetleri hakkındaki yönetmeliğinin (3) üncü maddesinin birinci fıkrasının E bendinde tanımlandığı şekilde en az %40 oranında engelli olduğunu sağlık kurulu raporuyla belgeleyeceklerdir.

Engelli ve terörle mücadele malul sayılmayacak şekilde yaralananlar: Affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar Milli savunmaya karşı suçlar devlet sırlarına karşı suçlar casusluk zimmet irtikap, rüşvet hırsızlık, dolandırıcılık Aresbet hileli iflas ihaleye fesat karıştırma fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkum olmamaları gerekmektedir.

İlginizi Çekebilir:  İçişleri Bakanlığı 3546 Mühendis, İşçi Ve Personel Alımı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP