DOLAR 15,4955 0.05%
EURO 16,1373 -0.01%
ALTIN 901,740,05
BITCOIN 4816014,54%
İstanbul
20°

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

TÜBİTAK KPSS Şartsız 5 Bin TL Maaşla 23 Kamu Personel Alımı

TÜBİTAK KPSS Şartsız 5 Bin TL Maaşla 23 Kamu Personel Alımı

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu Başkanlığı TÜBİTAK bünyesinde istihdam etmek üzere KPSS şartsız 5 Bin TL maaşla 23 kamu personeli alımı yapacağını Resmi Gazete üzerinden ilan etti. Tüm detaylarıyla haberimizde...

ABONE OL
9 Şubat 2022 05:11
TÜBİTAK KPSS Şartsız 5 Bin TL Maaşla 23 Kamu Personel Alımı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Resmi Gazetede yayınlanan ilan kapsamında TÜBİTAK bünyesinde istihdam edilmek üzere 23 kamu personeli alımı başvuru şartları, unvanlar ve detaylarıyla aşağıda haberimizin devamında verilmiştir.

TÜBİTAK GENEL BAŞVURU ŞARTLARI NELER

1- Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması,

2- Kamu haklarından yasaklanmamış olması,

3- Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış, askerlikten muaf veya askerliği tecilli olması,

4- Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek hastalığı ya da bulaşıcı hastalığı bulunması,

5- Taksirli suçlar, kısa süreli hapis cezasına seçenek yaptırımlara çevrilmiş suçlar ile aşağıda sayılan suçlar dışında tecil edilmiş hükümler hariç olmak üzere; altı aydan fazla hapis veyahut affa uğramış olsalar bile Devletin güvenliğine, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı işlenen suçlarla, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, nitelikli hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas gibi yüz kızartıcı veya şeref ve haysiyeti kırıcı suçtan veya kaçakçılık, resmi ihale ve alım satımlara fesat karıştırma, göreve ilişkin sırrı açıklama, Devlet sırlarına karşı suçlardan dolayı hükümlü bulunmamak. 667 sayılı KHK kapsamında terör örgütlerine veya Milli Güvenlik Kurulu’nca Devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara üyeliği mensubiyeti veya iltisakı yahut bunlarla irtibatı bulunmaması gerekmektedir.

TUBYTAK personel alYmY

ADAYLAR İÇİN BAŞVURU SÜRECİ NASIL

1- İlana başvuruda bulunmak için (www.tubitak.gov.tr) adresinden İş Başvuru Sistemine kayıt olmak gerekmektedir. Başvuru için özgeçmiş oluşturduktan sonra referans kod seçilerek, istenilen tüm evrakın sisteme elektronik ortamda eklenmesi zorunludur.

İlginizi Çekebilir:  Çanakkale Ayvacık Belediyesi Destek Personeli Alımı

2- Son başvuru tarihi  07 Temmuz 2020 saat 17:00’ye kadar yapılması gerekiyor.

c) Başvurular, ilan referans kodu üzerinden değerlendirilecektir. Adaylar, iş başvuru sisteminden ilan referans kodunu seçerek başvuruda bulunabileceklerdir. Referans kodu seçilmeden yapılan başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır. Bir aday en fazla 2 pozisyona başvuru yapabilir.

3- Uzman Yardımcısı / Uzman pozisyonları için; TBTK.BİTO.2020-1.02 referans kodlu pozisyon hariç) lisans ve yüksek lisans mezunu adaylardan “Adaylarda Aranacak Genel Koşullar” bölümünün (e) maddesine göre en yüksek puandan başlayarak oluşturulacak sıralamada alınacak personel sayısının 10 katı kadar aday mülakata çağrılacaktır. Son sıradaki adaylarla aynı puanı alan başka adaylar olması durumunda bu adaylar da mülakata çağrılacaktır.

4- TBTK.BİTO.2020-1.02 referans kodlu pozisyon için; lisans ve yüksek lisans mezunu adaylardan lisans mezuniyet not ortalamalarına göre en yüksek puandan başlanarak oluşturulacak sıralamada, işe alınacak personel sayısının 10 katı aday mülakata davet edilecektir. Son sıradaki adayla aynı puanı alan başka adaylar olması durumunda bu adaylar da mülakata çağrılacaktır.

5- Uzman Yardımcısı / Uzman pozisyonları için; alanında doktora mezunu adaylardan ise “Adaylarda Aranacak Genel Koşullar” bölümünün (g) maddesine göre en yüksek puandan başlayarak ayrıca oluşturulacak sıralamada alınacak personel sayısının 10 katı kadar aday da mülakata çağrılacaktır. Son sıradaki adaylarla aynı puanı alan başka adaylar olması durumunda bu adaylar da mülakata çağrılacaktır.

6- Uzman Yardımcısı / Uzman pozisyonları için; Lisans öğrenimini yurt dışında tamamlayan adaylar için (Adaylarda Aranacak Genel Koşullar) bölümünün maddeleri, Doktora öğrenimini yurt dışında tamamlayan adaylar için ise “Adaylarda Aranacak Genel Koşullar” bölümünün koşul olarak aranmayacak olup, bu adaylar ayrıca değerlendirmeye alınacaklardır.

İlginizi Çekebilir:  Çanakkale Ayvacık Belediyesi Destek Personeli Alımı

7- Teknisyen / Uzman Teknisyen pozisyonları için; geçerli başvuru yapan tüm adaylar mülakata davet edilecektir. Ancak, istihdam edilecek personel sayısının 10 katından fazla geçerli başvuru olması durumunda, adaylar ön lisans mezuniyet not ortalamasına göre sıralamaya tabi tutulacak ve istihdam edilecek personel sayısının 10 katı aday mülakata davet edilecektir. Son sıradaki adayla aynı puanı alan başka adaylar olması durumunda bu adaylar da mülakata çağrılacaktır).

8- Adaylar başvuruları esnasında iş başvuru sistemine girmiş oldukları beyana göre değerlendirilecek olup, girilen bilgilerin hatalı olması veya aşağıda belirtilen belgelerden herhangi birinin eksik olması durumunda başvuru geçersiz sayılacaktır.

a) Üniversiteye Giriş Sınavı Sonuç Belgesi ÖSYM onaylı veya kontrol kodu olan internet çıktısı,

b) Üniversiteye Giriş Sınavı Yerleştirme Belgesi ÖSYM onaylı veya kontrol kodu olan internet çıktısı,

c) Ön Lisans, Lisans Diploma/Çıkış Belgesi -ve varsa üstü- eğitimlerini yurtdışındaki yükseköğretim kurumlarında tamamlayanlar için Denklik Belgesi,

d) YÖK Mezun Belgesi e-devlet üzerinden alınan ve kontrol kodu olan internet çıktısı,

e) Ön Lisans, Lisans -ve varsa üstü- Transkript Belgesi,

f) Yabancı Dil Sınav Sonuç Belgesi,

g) Deneyimi mesleki tecrübesi olan adaylardan Çalışma Belgesi ve Sigorta Hizmet Dökümü,

h) Güncel Özgeçmiş Özgeçmişinizin renkli fotoğraflı, Türkçe TC. Kimlik ve telefon numaralarını da içerecek şekilde hazırlanması gerekmektedir.

i) Askerlik durumunu gösterir belge erkek adaylar içindir.

İlginizi Çekebilir:  Çanakkale Ayvacık Belediyesi Destek Personeli Alımı

Başvuru tarihini kaçırmamanız gerekmektedir.

KamuPersoneliAlimi. Net  Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

KamuPersoneliAlimi.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

 Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP