DOLAR 15,4955 0.05%
EURO 16,1373 -0.01%
ALTIN 901,740,05
BITCOIN 4816014,54%
İstanbul
20°

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Ticaret Bakanlığı 6 İktisatçı Alımı Yapılacak

Ticaret Bakanlığı 6 İktisatçı Alımı Yapılacak

İktisatçı alımı yapılması için kamu personeli alımı ilanı duyurusu yayınlandı. Yayınlanan ilanlarda Ticaret Bakanlığı kendi bünyesinde istihdam edilme üzere 6 adet İktisatçı alımı gerçekleştirecek.

ABONE OL
9 Şubat 2022 05:44
Ticaret Bakanlığı 6 İktisatçı Alımı Yapılacak
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ticaret Bakanlığı 6 İktisatçı Alımı Yapılacak

İktisatçı alımı yapılması için kamu personeli alımı ilanı duyurusu yayınlandı. Yayınlanan ilanlarda Ticaret Bakanlığı kendi bünyesinde istihdam edilme üzere 6 adet İktisatçı alımı gerçekleştirecek.

BAŞVURU BİLGİLERİ

6 adet İktisatçı Alımı ilanı başvuru tarihi 2.2.2021 tarihinde başlayacak ve 12.02.2021 tarihinde son bulacaktır.

Başvuru yapacak olan kişilerin www.ticaret.gov.tr internet adresi üzerinden online olarak başvuru yapmaları gerekiyor.

Yazılı sınavlar 21.03.2021 tarihinde Ankara’da yapılacaktır.

ticaret1 6

ticaret3 4

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI NELERDİR

1 -6 İktisatçı Alımı ilanına başvuracak kişilerin Türk vatandaşı olması gerekmekiyor.

2 -6 İktisatçı Alımı ilanına başvuracak adayların kamu haklarından mahrum bulunmaması gerekiyor.

3 – 6 İktisatçı Alımı ilanına başvuracak yüm bay ve bayanların affedilmiş olsalar bile devletin ve milletin güvenliğine karşı suçlar işlememiş olması gerekiyor.

4 -6 İktisatçı Alımı ilanına başvuru işlemi yapacak olan kişilerin Anayasal düzenleri yıkmaya çalışmak ve bu düzenin işleyişini engellemeye karşı suçlar işlememiş olmak.

5 -6 İktisatçı Alımı ilanına başvuracak bütün adayların ilan edilmiş olan kadrolar için aranmış diğer başvuru şartlarını taşıması gerekmektedir.

6 -6 İktisatçı Alımı ilanına başvuracak kişilerin ilan edilmiş olan unvanlar için mezun olunmuş okul nedeni ile öğrenim ve eğitim şartını taşımak gerekmektedir.

7 – 6 İktisatçı Alımı ilanına başvuruda bulunmak isteyen tüm kişilerin Yapılacak Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması sonucu olumlu olmak

8 -6 İktisatçı Alımı ilanına başvuracak bütün bay ve bayan vatandaşların kişilerin Terör örgütlerin propagandasını yapmamış olmak.

İlginizi Çekebilir:  Çanakkale Ayvacık Belediyesi Destek Personeli Alımı

9 – 6 İktisatçı Alımı ilanına başvuracak bütün kişilerin Terör örgütleriyle eylem birliği içerisinde olmamış olmak.

10 -6 İktisatçı Alımı ilanına başvuracak tüm kişilerin terör örgütlerine üyeliği, irtibatı veya iltisakı bulunmamak..

ADAYLARDAN İSTENİLEN BELGELER

1. 6 İktisatçı Alımı ilanına başvuru yapacak tüm adayların Nüfus cüzdanı aslı veya kurumumuzca onaylanmak üzere fotokopisi gerekmektedir.

2. 6 İktisatçı Alımı ilanına başvuru işleminden bulunan tüm Bay bayan adayların Diploma belgesinin aslı veya noter onaylı örneği veya e-devlet üzerinden alınacak barkotlu mezuniyet belgesi gerekmektedir.

3. 6 İktisatçı Alımı ilanına başvurmak isteyen tüm kişilerin Yabancı Okul Mezunu adaylar için Denklik Belgesinin aslı veya noter onaylı örneği gerekmektedir.

4. 6 İktisatçı Alımı ilanına başvuruda bulunmak isteyen tüm erkek Adaylar için askerlik ile ilişkisi olmadığına dair resmi beyanı gerekmektedir.

5. 6 İktisatçı Alımı ilanına başvuracak bütün bay ve bayan adayların görevlerini devamlı bir şekilde yapmasına engel olacak bir durumu olmadığına dair resmi beyanı.

6. 6 İktisatçı Alımı ilanına başvuracak tüm insanların 2 adet biyometrik fotoğraf gerekmekte ve bir adedi forma yapıştırılacaktır.

7. 6 İktisatçı Alımı ilanına başvuracak tüm vatandaşların Sürücü belgesinin aslı veyahut noter onaylı sureti gerekmektedir.

8. 6 İktisatçı Alımı ilanına başvuracak olan bütün kişilerin Özel sektörde çalışılan süreler için SGK hizmeti dökümü gerekmektedir.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP